Haber Detayı
14 Temmuz 2019 - Pazar 21:38
 
15 Temmuz Şehitleri, Altındağ'da Unutulmadı
Karşıyaka Mezarlığı 15 Temmuz Şehitliği'ni ziyaret ederek şehitlerin kabirlerine güller bırakan Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı, "15 Temmuz'u unutmadık, unutturmayacağız" diye konuştu.
Altındağ Haberi
15 Temmuz Şehitleri, Altındağ'da Unutulmadı

15 Temmuz 2016'da FETÖ'nün kalkıştığı hain darbe girişimine karşı göğsünü siper ederek şehit düşen kahramanlar için Altındağ Kaymakamlığı ve Altındağ Belediyesi'nin birlikte hazırladıkları anma programları devam ediyor. Altındağ'daki Taceddin Dergahı'nda şehitler için okutulan mevlidin ardından, bir mevlit de Karşıyaka Mezarlığı'nda bulunan 15 Temmuz Şehitliği'nde okutuldu. Ayrıca 15 Temmuz gecesinin en çarpıcı anlarından derlenen fotoğraf ve el sanatları sergisi Ulucanlar Yarı Açık Cezaevi Sergi Salonu'nda ziyarete açıldı.
 
KABİRLERE GÜL BIRAKTI
Karşıyaka Mezarlığı 15 Temmuz Şehitliği'ndeki anma programına katılan Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı, kabirleri tek tek ziyaret etti. Şehitlerin kabirlerine gül bırakan Başkan Asım Balcı, dualar etti. Kabir ziyaretine gelen şehit yakınlarıyla da yakından ilgilenen Başkan Balcı, "Şehitlere Allah'tan rahmet, yakınlarına ise sabırlar diliyorum. Şehitlerimizin emaneti olan ailelerinin yanında olmaya devam edeceğiz. 15 Temmuz'u nesilden nesile anlatarak unutturmayacağız" ifadelerini kullandı.
 
ÇARPICI FOTOĞRAF SERGİSİ
15 Temmuz Şehitliği'ndeki mevlit programının ardından, Ulucanlar Yarı Açık Cezaevi'nde bulunan sergi açılışına katılan Başkan Balcı, "Bu milletin bir ferdi olmaktan büyük gurur duyuyorum. Allah bir daha bu millete 15 Temmuz yaşatmasın." dedi. Serginin açılış törenine AK Parti Ankara milletvekilleri Emrullah İşler ve Arife Polat Düzgün, Altındağ Kaymakamı Erol Karaömeroğlu, Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Şefika Biçer, şehit yakınları ile gaziler katıldı. 15 Temmuz'un milli iradenin ihanete karşı bir mücadelesi olduğunu söyleyen Başkan Balcı, "Millet olarak daima ayakta ve sağlam duracağız." dedi.
 
Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: 15, Temmuz, Şehitleri,, Altındağ'da, Unutulmadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı