Haber Detayı
01 Mayıs 2013 - Çarşamba 17:58
 
1 Mayıs Diye Maaşını Dağıttı
Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde bir iş adamı babasından kalan mirası 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla dolayısıyla çalışanlarına dağıttı.
Güncel Haberi
1 Mayıs Diye Maaşını Dağıttı

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde bir iş adamı, babasından miras kalan arsayı satarak elde ettiği parayı 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde 78 çalışanına dağıttı.

İş adamı Kasım Yasdıoğlu, 22 yıl önce vefat eden babası Ali Yasdıoğlu'ndan miras kalan arsayı bir süre önce 41 bin 340 liraya sattı. Yasdıoğlu, bu parayı 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde ilçede işlettiği 5 market ve 2 restoranda çalışan 78 işçisine eşit şekilde dağıttı.

Yasdıoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, 78 işçisine 530'ar lira dağıttığını belirterek, şunları söyledi:

"Alın teri ile çalışan işçilerime, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde böyle bir hediye vermeyi uygun gördüm. İşçilerimden memnunum. Onların bu bayramına ben de ortak olduğum için çok mutluyum. Aldığı hediyenin içerisinden 20'şer lirayı kendi istekleriyle Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı'na bağışlama kararı alan işçilerime de ayrıca teşekkür ediyorum. Örnek davranışlarından dolayı kutluyorum."

İşçileriyle halay çekerek 1 Mayıs'ı kutladı

Yasdıoğlu, geçen yıl da annesi Seher Yasdıoğlu'na ölen babasından bir miktar para kaldığını, annesinin kendisine pay olarak verdiği 12 bin lirayı da yine işçilerine dağıttığını hatırlattı.

Çalışanları ise 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde kendilerini sevindiren iş verenleri Kasım Yasdıoğlu'na teşekkür ederek, onunla gurur duyduklarını ifade etti.

Bu arada, iş adamı Yasdıoğlu ve market çalışanları iş yerinin önünde davul zurna eşliğinde halay çekerek 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutladı.

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Osmaniyenin, Kadirli, ilçesinde, bir, iş, adamı, babasından, kalan, mirası, 1, M
Yorumlar
Haber Yazılımı