Haber Detayı
31 Aralık 2019 - Salı 02:11
 
2019 Etimesgut'ta Hizmetlerle Dolu Dolu Geçti
31 Mart yerel Seçimleri'nde 4. kez belediye başkanı seçilen Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, 2019 yılını değerlendirdi.
Etimesgut Haberi
2019 Etimesgut'ta Hizmetlerle Dolu Dolu Geçti

    Başkan Demirel, 2019 yılını değerlendirirken hizmetlerde devamlılığın önemine vurgu yaparak, "11 yılda ilçemize; 15 adet yaşam, kültür ve sanat merkezi, 14 eğitim tesisi ve birimi, 5 kapalı yüzme havuzu, 5 emekli konağı, 5 kreş, 8 spor tesisi, 8 sağlık ve sosyal tesisi, 3 kütüphane ve okuma evi, 2 meydan, 359 Park, 3 milyon 62 bin metre kare yeşil alan kazandırdık. Hizmet ve yatırımlarımız devam ediyor" dedi.

    2019 yılının seçim yılı olduğunu ve yapılan seçimlerde her iki seçmenden birinin oyunu alarak yeniden belediye başkanı seçildiğini hatırlatan Demirel, "Halkımızın tercih ve teveccühünü yine bizden yana, hizmet ve yatırımdan yana kullandı. Biz de hemşehrilerimizin teveccühünü boşa çıkarmıyoruz. Onların yaşam kalitesini artıran ilçemizin değerine değer katan hizmetlere imza atıyoruz" dedi.

    2019 yılında Devlet Bahçeli Tesisleri ve engelsiz yaşam merkezi gibi iki dev projeyi tamamlayarak hizmete açtıklarını vurgulayan Demirel, "Türkiye'nin örnek engelsiz yaşam merkezi 5 bloktan oluşuyor. Merkezin 2 bloğu özel rehabilitasyon merkezi, 1 blok konaklama merkezi, 1 blok meslek ve beceri merkezi, 1 blok da eğitim ve sosyal hizmet merkezi olarak hizmet vermektedir. Devlet Bahçeli Eğitim Spor ve Yaşam merkezimizi de 60 bin m²'lik alan üzerine inşa ettik. Tesisimizde; 2.500 kişilik kapalı spor salonu, havuz, etiSEM birimi, kreş, emekliler konağı, hanımlar konağı, sporcu konaklama merkezi, ampute takımı için antrenman sahaları, cami, kafetarya, açık spor alanları ve yeşil alan düzenlemeleri yer almaktadır" şeklinde konuştu.

    Demirel sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu yıl içinde Ahi Elvan, Ahi Mesut Cami ve türbelerinin ardından Emiryaman Cami ve Türbesini de tamamlayarak hizmete açtık. Tunahan Spor Tesislerimizi tamamladık. Bu yıl ilçemize 35 park 200 m² yeşil alan daha kazandırdık. Anadolu ve büyük Türk Dünyası'nı 16. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali'nde bir araya getirdik. etiSEM kursları kapsamında 6500 kişiye meslek ve beceri eğitimi sunduk. Eti-Park iş merkezini takas yoluyla Adalet Bakanlığı'na verdik. 0-21 yaş arası 200 bin çocuğumuzun görme, dil ve konuşma taramalarını başlattık. Kültür gezileri kapsamında 8 bin hemşehrimizi Çanakkale, Konya, Nevşehir ve Bilecik'e götürdük. Sosyal yardımlarımız bu yıl da devam etti; aşevi, eti-kart, evde bakım hizmeti gibi sosyal hizmetlerden 10 bin kişiye hizmet sunduk".

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: 2019, Etimesgut'ta, Hizmetlerle, Dolu, Dolu, Geçti,
Yorumlar
Haber Yazılımı