Haber Detayı
01 Ocak 2019 - Salı 13:15
 
2019 Yılında Pek Çok Yeni Uygulama Hayatımızı Etkileyecek
2019 yılı pek çok değişikliği de beraberinde getirdi. Artık başta market alışverişlerinde olmak üzere naylon poşetler 25 kuruşa satılacak. İstanbul'da su yüzde 15 indirimli olacak ve internette adli kullanım kotası olmayacak.
Güncel Haberi
2019 Yılında Pek Çok Yeni Uygulama Hayatımızı Etkileyecek

2019 yılı itibari ile hayatın bir çok alanında değişiklikler yaşanacak. Bugünden itibaren alışveriş poşetleri için 25 kuruş alınacak. Sebze ve peynir gibi ürünler ise bu yasağın dışında olacak. Başta marketler olmak üzere satılan bu poşetler artık fişlere yansıyacak.
 
UKOME’nin aldığı karar doğrultusunda İstanbul’da minibüs, taksi dolmuş ve servis taşımacılığı yapan araçlarla ilgili alınan karar doğrultusunda 1 Ocak 2019 yılından itibaren araçların tavanlarına ve sağ-sol yanlarına plakası yazacak.
 
Yine İstanbul’da bugünden itibaren suya yüzde 15 indirim geliyor. Buna göre İstanbul’da ikamet edenler suyun birim fiyatını yüzde 15 daha ucuza alacak
 
Genel Sağlık Sigortası kapsamında borcunu 31 Aralık 2018’e kadar ödememiş olanlar ise artık sağlık hizmetlerini kendileri karşılamak zorunda kalacak. Bireysel Emeklilik Sigortası'nda (BES) artık 5-9 çalışanı olan işyerlerinde de BES başlayacak.
 
1 Haziran 2019’dan itibaren imar uygulaması görmemiş alanlarda hazırlanıp onaylanacak yeni imar planlarında, bisiklet yolları ile bisiklet park istasyonları zorunlu hale gelecek.
 
Adil Kullanım Noktası (AKN) uygulaması ise sona erdi. Artık internette sınırlandırma bulunmayacak.
 
Tütünle mücadele kapsamında sigara paketleri tek tip olacak. Paketlerin üzerine marka logosu konulmayacak.
Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: 2019, Yılında, Pek, Çok, Yeni, Uygulama, Hayatımızı, Etkileyecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı