Haber Detayı
17 Kasım 2016 - Perşembe 16:55
 
600 Öğrenci Daha 'Trafik Dedektifi' Oldu
Bugüne kadar 81 ilde 2 milyon 500 bin öğrenciyi güvenli trafik konusunda bilinçlendiren ‘OPET Trafik Dedektifleri Projesi’ kapsamında, ‘Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Sergisi’ne katılan 600 öğrenci daha “Trafik Dedektifi” unvanını aldı.
Güncel Haberi
600 Öğrenci Daha 'Trafik Dedektifi' Oldu

Sosyal sorumluluk projeleriyle toplumsal gelişime katkıda bulunan OPET, bugüne kadar 81 ilde 2 milyon 500 bin öğrenciye ulaştığı “Trafik Dedektifleri Projesi” kapsamında çalışmalarına devam ediyor. OPET, son olarak Ankara’da düzenlenen “7. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Sergisi”nde 600 öğrenciye daha ‘Trafik Dedektifi' eğitimi verdi.

İçişleri Bakanlığı ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın işbirliğiyle, 17-19 Kasım tarihleri arasında düzenlenen sempozyumun açılış törenine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok ve Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Eğitim Daire Başkanı Ali Temiz katıldı.

Sempozyum kapsamında Trafik Dedektifleri Projesi'ne özel olarak hazırlanan eğitim salonunda ‘Trafik Dedektifi’ olmak isteyen öğrencileri trafik kurallarını tam anlamıyla bilen ve bu konuda sorumluluk alan bireylere dönüştürmek amacıyla eğitimler gerçekleştirildi. Trafik Dedektifleri Projesi’nin alt açılımı olan “Yaşam Kemeri” vurgusu ile de eğitime katılan tüm öğrencilere emniyet kemerinin önemi hatırlatıldı. OPET’in maskotu OPEDO’nun da yer aldığı etkinlik kapsamında eğitimlerini tamamlayan öğrenciler, "Trafik Dedektifi" unvanını kazandı.

Gerçekleşen eğitimlerin yanı sıra sergi alanında yer alan ‘OPET Trafik Dedektifleri’ standının ziyaretçilerine de trafik güvenliği konusunda bilgilendirme yapıldı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Bugüne, kadar, 81, ilde, 2, milyon, 500, bin, öğrenciyi, güvenli, trafik, konusu
Yorumlar
Haber Yazılımı