Haber Detayı
17 Kasım 2018 - Cumartesi 01:41
 
Ahmet Arslanoğlu, Keçiören İçin İddialı Hazırlanıyor
Ankara siyasetinin yakından tanıdığı isim Ahmet Arslanoğlu, Ak Parti'den Keçiören Belediye Başkan Aday Adayı oldu.
Keçiören Haberi
Ahmet Arslanoğlu, Keçiören İçin İddialı Hazırlanıyor

Ankara Siyasetinin önemli isimlerinden biri olan ve yıllardır Ankara İl Genel Meclisi, Ankara Kalkınma Ajansı, Kızılcahamam Belediye Meclisi ve Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde görev aldığı süreler içerisinde Kızılcahamam ve Ankara için önemli hizmetlere imza atmış olan Ahmet Arslanoğlu, Ak Parti’den Keçiören Belediye Başkan Aday Adaylığı için resmi başvurusunu yaptı.

Ankara İl Genel Meclisi döneminde Ankara’nın her ilçesi için farklı projelerde yer alan ve bu projelerin gerçekleştirilmesinde önemli adımlar atarak tamamlanmasını sağlayan Ahmet Arslanoğlu, yeni projelerle bu kez Keçiören için aday adayı oldu.

Ahmet Arslanoğlu kimdir?

1963 yılında Ankara Kızılcahamam ilçesinde doğdu. Ankara Ticaret Lisesi’nden sonra Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden 1986 yılında mezun oldu. Yedek subay olarak vatani görevini tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi A.Ö.F. Mahalli İdareler Bölümü’nü 1996 yılında bitirdi. Mali Müşavirlik stajını müteakip Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak başladığı serbest meslek faaliyetine, halen devam etmektedir. 28 Mart 2004 ve 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi listesinden Kızılcahamam İl Genel meclis üyesi seçildi. Ankara İl Özel İdaresi Özel İdare Komisyon Başkanlığı yaptı. 2005 yılında çıkan 5302 sayılı il özel idare yasası ile birlikte il genel meclis üyeleri arasından seçimle gelen ilk il genel meclisi başkanı oldu. Ankara İl Genel Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanlığı ve İl Özel idaresini İl Genel Meclisi adına denetleyen Denetim Komisyonu Başkanlığı yaptı.

29 Mart 2009 yerel seçimlerinden sonra tekrar meclis başkanı olarak seçilmiş olup Nisan 2011 yılında yapılan seçimle üçüncü dönem itibarı ile Ankara İl Genel Meclis Başkanlığı görevine tekrar getirildi, başkanlığı devam etmektedir. 2011 yılında İller Bankası hukuki yapısının değişmesi ve anonim şirket statüsü alması ile birlikte yapılan genel kurulda Türkiye’de İl özel idarelerini temsilen seçimle gelen ilk İl Genel Meclis üyesi olarak yönetim kurulu üyeliği görevine geldi ve halen Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak  görevi devam etmektedir. Aynı zamanda İller Bankası Denetim Komitesi Başkanlığı görevini yürütmektedir. Kızılcahamam Bulak Köyü Derneği kurucu başkanlığı yaptı.

Ankara Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Meslekte Birlik Derneği’nin Denetleme Kurulu’nda bir dönem görev yaptı ve halen Derneğin Haysiyet Divanı Başkanı ve Yüksek İstişare Konseyi üyesidir. Ankaragücü Spor Kulübü üyesi, Su Havzalarını Koruma ve Ağaçlandırma Derneği Başkan Yardımcısı, Kızılcahamamlılar Derneği İstişare ve Danışma Kurulu üyesidir. Ankara İl Özel İdare Spor Kulübü’nde bir dönem başkan yardımcısı olarak görev yaptı. Ayrıca Ankara İl Genel Meclis Üyeleri Derneği Başkanlığını da yürütmekte olup, Bağımsız Denetçiler Derneği kurucu üyesi ve Başkan Yardımcısıdır.
Kaynak: kizilcahamamhaber.net

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ahmet, Arslanoğlu,, Keçiören, İçin, İddialı, Hazırlanıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı