Haber Detayı
09 Ekim 2020 - Cuma 17:45
 
AK Parti Ankara İl Başkanı'ndan Mansur Yavaş'a Yalanlama
AK Parti'den CHP'li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a yalanlama: Siyasi etikle bağdaşmıyor.
Siyaset Haberi
AK Parti Ankara İl Başkanı'ndan Mansur Yavaş'a Yalanlama

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan'dan; Mansur Yavaş'ın otobüs alımı için alınacak dış kredi onayının Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda beklediği iddialarını yalanladı.

 

ÖZCAN: "YERLİ ÜRETİM ARAÇ VE YERLİ KAYNAK KULLANIMI YOLLARININ DENENMESİ GÜNDEME GELMİŞTİR"


AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan; CHP yönetiminin Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisi'ne taşıdığı borçlanma konusuna AK Parti Grubu tarafından onay verildiğini söyledi.

Hakan Han Özcan; Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne her türlü gerekli desteğin verileceğinin ifade edildiğini açıkladı.

Hakan Han Özcan'ın konuyla ilgili açıklaması şu şekilde:

 

BASIN AÇIKLAMASI

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın, Büyükşehir otobüs alımı için alınacak dış kredi onayının Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda beklediğine yönelik sözlerinden dolayı bu açıklama gerekli görülmüştür.

CHP Yönetiminin ABB Meclisine taşıdığı borçlanma konusuna ( önerge ve resmi tutanak)’larda da ifade edildiği üzere AK Parti Grubu tarafından onay verilmiştir.

Borçlanmanın onay mercii olan Hazine ve Maliye Bakanlığımız ile yapılan görüşmelerde yerli üretim araç ve yerli kaynak kullanımı yollarının denenmesi gündeme gelmiştir.

Bu kapsamda Hazine ve Maliye Bakanlığımız ve Sayın Bakanımız Berat Albayrak tarafından, Ankara Büyükşehir Belediyesine her türlü gerekli desteğin verileceği ifade edilmiştir.

Dış borçlanmanın yabancı araç kullanmayı da beraberinde getireceği de hatırlatılmıştır.

Bu yapıcı tutum ve destek vurgusuna rağmen, Büyükşehir Belediye Başkanı’nın yabancı kaynak borçlanma ve yabancı araç alımında ısrar etmesi, bunun da üzerini “Talebimiz bekliyor” gibi gerçeklerden uzak ifadelerle örtmeye çalışması siyasi etik ile bağdaşmamaktadır.

Gerçeklerin er yada geç ortaya çıkacağını açıkça bilmelerine rağmen sergiledikleri bu tutum, CHP’nin çözümsüzlük siyasetinin ABB yönetimine sirayet ettiğini ortaya koymuştur.

HAKAN HAN ÖZCAN

AK PARTİ ANKARA İL BAŞKANI

.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: AK, Parti, Ankara, İl, Başkanı'ndan, Mansur, Yavaş'a, Yalanlama,
Yorumlar
Haber Yazılımı