Haber Detayı
06 Ocak 2021 - Çarşamba 21:15
 
AK Parti Ankara İl ve İlçe Teşkilatlarından Suç Duyurusu
AK Parti, 'türbanlı hakim' sözleri nedeniyle CHP'li Fikri Sağlar, 27 Mayıs darbesi üzerinden darbe imasında bulunduğu için eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ve skandal videosu nedeniyle de gazeteci Can Ataklı hakkında suç duyurusunda bulundu. 81 ilde her il teşkilatı ve ilçe teşkilatları ayrı ayrı suç duyurusu yaptı.
Siyaset Haberi
AK Parti Ankara İl ve İlçe Teşkilatlarından Suç Duyurusu

AK Parti, eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, CHP'li Fikri Sağlar ve gazeteci Can Ataklı hakkında 81 ilde saat 15:00 itibariyle suç duyurusunda bulunmaya başladı. İllerdeki toplam 979 ilçe teşkilatının ayrı ayrı suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi. Fikri Sağlar, başörtülü hakimleri hedef alırken, İlker Başbuğ 27 Mayıs darbesi üzerinden yeni darbe imasında bulunmuştu. Can Ataklı ise, skandal videosunda, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kurtulmak için büyük depremler ve yangınlar yaşanmasını ya da büyük bir savaş kaybetmek gerektiğini, darbe yapacak güç olmadığını savunmuştu. 

 

3 isim hakkındaki suçlamalar neler? 

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan ve beraberindeki partililer, suç duyurusunda bulunmak üzere geldikleri Ankara Adliyesi önünde basın açıklaması yaptı. Sağlar, Başbuğ ve Ataklı hakkında "halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme" suçundan işlem yapılmasını talep ettiklerini bildiren Özcan, "Milli irade düşmanlığı, kimi zaman darbeci, kimi zaman vesayetçi, kimi zaman marjinal akımların temsilcisi olarak karşımıza çıkmıştır. Hepsi de faşizmin en ilkel, en karanlık, en nobran söylemleri ve eylemleriyle millete, milletin değerlerine, tarihine, kültürüne saldıran köhne zihniyetin mensuplarıyla mücadele etmek, kendini bu ülkenin demokrat, yerli ve milli bireyi olarak gören herkesin en başta gelen sorumluluğudur." dedi. 

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: AK, Parti, Ankara, İl, ve, İlçe, Teşkilatlarından, Suç, Duyurusu,
Yorumlar
Haber Yazılımı