Haber Detayı
21 Eylül 2018 - Cuma 22:50
 
AK Parti'den Çok Önemli Yerel Seçim Açıklaması
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, her seçim bölgesinde seçime gireceklerini belirterek ''AK Parti'nin herhangi bir yerde seçim çalışması yapmaması, seçime girmemesi diye bir şey söz konusu olmaz'' ifadelerini kullandı.
Siyaset Haberi
AK Parti'den Çok Önemli Yerel Seçim Açıklaması

MHP'nin İstanbul'da belediye başkanlığı için aday göstermeyeceklerini açıklamalarının ardından bir açıklama da AK Parti'den geldi. Sözcü Ömer Çelik, MKYK sonrasında MHP'nin aksine her seçim bölgelerinde seçime gireceklerini açıkladı. Çelik, MHP'nin af teklifi konusunda ise duruşlarının değişmediğini dile getirdi.

Ömer Çelik, Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı sonrası partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Çelik'in açıklamalarından satır başları şöyle:

''Türkiye'de her seçim bölgesinde ilde ilçede aday çıkaracak şekilde genel merkezimiz çalışmalarını sürdürüyor. Türkiye'nin her tarafında iddialı bir partiyiz. Genel merkezde bütün birimlerimiz her seçim bölgesinde seçime girecek ve o seçimlerde en yüksek başarıyı sağlayacak şekilde çalışmalarını yürütür. AK Parti'nin herhangi bir yerde seçim çalışması yapmaması seçime girmemesi diye bir şey söz konusu olmaz.

Cumhur İttifakı son derece önem verdiğimiz bir siyasal mutabakat. Cumhur İttifakı'na çok önem veriyoruz. Cumhur İttifakı'na dönük bunun içerdiği ilkelerin korunması konusunda titiz özenli bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. AK Parti'nin bir yerde seçime girmemesi söz konusu değil. MHP ile görüş ayrılıkları Cumhur İttifakı'nı sarsmaz. Bir takvim her an olabilir. Daha yerel seçimlere var. Tartışmalar sürüyor. Yerel seçimlerde bu ittifakın somut bir mekanizmaya dönüşüp dönüşmeyeceğini önümüzdeki dönemde göreceğiz. Şu anda bununla ilgili bir somut mekanizma, bir ittifak yapılacak ya da yapılmayacak şeklinde bir formül ortaya çıkmış değildir."

Kaynak: gazeteoku.com

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: AK, Parti'den, Çok, Önemli, Yerel, Seçim, Açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı