Haber Detayı
08 Mart 2020 - Pazar 22:15
 
AK Parti Etimesgut İlçe 7. Olağan Kongresi Yapıldı
AK Parti Etimesgut İlçe Teşkilatı’nın 7. Olağan Kongresi'nde başkanlığa tek aday olarak seçime giren Halil Hotaman yeniden seçildi.
Etimesgut Haberi
AK Parti Etimesgut İlçe 7. Olağan Kongresi Yapıldı

Korkut Ata Kültür Merkezi'nde düzenlenen kongreye tek aday olarak katılan Hotaman, 295 oy alarak yeniden başkan oldu. Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen 7. Olağan İlçe Kongresi’ne başta Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank olmak üzere AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Ankara Milletvekilleri Nevzat Ceylan, Barış Aydın, Arife Polat Düzgün, Emrullah Şahin, Zeynep Yıldız, Asuman Erdoğan, Orhan Yeğin, eski Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu, Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, İl Teşkilat Başkanı Gültekin Gündüz, Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel ve Başkan Yardımcıları, Mamak Belediye Başkanı Murat Köse,  Sincan İlçe Başkanı Soner Arslanargun, Altındağ, Bala, Çankaya, Çubuk, Evren, Kahramankazan, Kızılcahamam, Nallıhan, Polatlı, Pursaklar, Keçiören ve Mamak İlçe Başkanları, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Fatih Ünal, Etimesgut eski Belediye Başkanı Serhat Kemal Yılmaz, Belediye Meclis Üyeleri, STK temsilcileri, mahalle muhtarları ve çok sayıda Etimesgutlu katıldı.

AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayarak başladığı kongredeki konuşmasında, kadınların AK Parti'de önemli bir unsur olduğunu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her zaman yönetimde kadınların daha fazla yer alması için gerekli talimatları verdiğini söyledi.

 

Partinin kutlu yolculuğunda türlü türlü engellerle karşılaştığını anlatan Aydın, halen bu engellemelerin içeride ve dışarıda devam ettiğini ve kimsenin Türkiye'yi rahat bırakmadığını belirtti.

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan da konuşmasında Ankara’yı CHP zihniyetine mahkum etmeyeceklerini belirterek  “Partimize üye olacağız, etrafımızdakilerin üye olmasını sağlayacağız, üye sayımızı artıracağız. Herkes burada safını belli edecek. Ankara'da bir mücadelemiz var.  Ankara'yı CHP zihniyetine mahkum etmeyeceğiz.” Şeklinde konuştu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, AK Parti Etimesgut 7'nci Olağan Kongresi'ne katıldı. Burada konuşan Bakan Varank, 18 yıldır, 7 bölgede, 81 ilin tamamında siyaset yapabilen, milletin gönlüne girebilen yegane parti olduklarını söyledi. Türkiye’nin içinde bulunduğu bu zor dönemlerde muhalefet partilerinden milli bir duruş göremediklerini söyleyen Bakan Varank, "Türkiye bugün bu mücadeleyi eğer Suriye'de vermezse, yarın sınırlarımızın içinde çok daha büyük bedeller ödeyerek verecek. Birileri daha iyi anlasın diye söylüyorum; Bodrum'un güvenliği İdlib'den başlar. Çankaya’nın güvenliği Afrin’den başlar. O yüzden 'Suriye'de ne işimiz var' diyenlere aldanmayın" diye konuştu.

Etimesgut'taki çalışmalar hakkında bilgi veren Varank, Gebze'de de Bilişim Vadisi'ni kurduklarını, bir ayağının kurulma çalışmalarının da İzmir'de devam ettiğini anlattı. Varank, Ankara'nın yazılımda çok güçlü şehirlerden biri olduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Ankara'da inşallah 'Sağlık Teknolojileri Vadisi' kurma hedefimiz var. Bunu Sağlık Bakanımız ile beraber çalışıyoruz. Ankara'yı sağlık teknolojileri geliştirmede merkez şehirlerden biri yapmak için çalışacağız. Ankara'da insanların ziyaret edebileceği bir bilim merkezimiz yok. Altındağ Belediye Başkanımız ile çalışmalarımızı başlattık. Ankara'ya da herkesin gezebileceği, aynı zamanda turist destinasyonu haline getirebilecek bir bilim merkezi kurma çalışmalarına başladık."

Etimesgut İlçe Başkanı Halil Hotaman, kongrede yaptığı konuşmasında tüm misafirlere hoş geldiniz derken göreve geldikleri günden bu yana yaptıkları çalışmalarda hep samimiyeti ön planda tuttuklarını belirtti. AK Parti’nin kuruluşunda itibaren millete rağmen siyaset yapmadığını bundan sonra da millete rağmen siyaset yapmayacağını dile getirdi.

Hotaman şöyle konuştu: “Kendisine 2023, 2053, 2071 vizyonlarını koyan AK Parti millete hizmet etmeye devam edecektir. Etimesgut Teşkilatı olarak göreve geldiğimiz günden itibaren hedefimiz yük olan değil yük olan teşkilattı. Elimizden geldiğince İl Teşkilatımızın, Genel Merkezimizin, Cumhurbaşkanımızın yükünü bir nebze de olsa hafifletmek istedik. O yüzden hemen sahaya çıktık. Seçim bitti demedik. Bundan sonra da inşallah 3 yıl boyunca seçim yok demeyeceğiz. Her an seçim varmış gibi sürekli vatandaşımızın yanında olacağız.  Ben değil biz olmamız gerektiğini kabullendik öncelikle. Yaşadığımız süreç artık ayrılıkları değil birlikteliği gerektiriyor.”

Görüntünün olası içeriği: 11 kişi, Halil Hotaman dahil, ayakta duran insanlar ve takım elbise

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, ayakta duran insanlar ve takım elbise

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, Cemal Satılmış dahil, oturan insanlar

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: AK, Parti, Etimesgut, İlçe, 7., Olağan, Kongresi, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı