Haber Detayı
12 Ağustos 2019 - Pazartesi 23:02
 
AK Parti Etimesgut İlçe Başkanlığı'na Halil Hotaman Atandı
AK Parti Etimesgut İlçe Başkanlığı'na, Halil Hotaman'ın atandığı açıklandı.
Etimesgut Haberi
AK Parti Etimesgut İlçe Başkanlığı'na Halil Hotaman Atandı

Bir süredir İlçe Başkanlığı için atama bekleyen AK Parti Etimesgut İlçe Teşkilatı'na yeni İlçe Başkanı olarak Halil Hotaman atandı. Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada "Yapılan istişare ve değerlendirmeler sonucunda Genelmerkez Teşkilat Başkanlığımızın onayı ile Etimesgut İlçe Başkanlığına Sn. Halil Hotaman atanmıştır. İlçemize ve Partimize hayırlı olmasını dilerim" ifadelerine kullandı.

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, gülümseyen insanlar
YENİ İLÇE YÖNETİMİNİ HOTAMAN OLUŞTURACAK
Son yapılan İlçe Kongresi'nde İlçe Başkanı olarak seçilen Ebubekir Kipel'in, 31 Mart yerel seçimlerinde Belediye Meclis Üyesi olması nedeniyle istifa etmesinin ardından, o günkü yönetimde İlçe Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Halil Hotaman vekaleten İlçe Başkanı olarak görevlendirilmişti. Geçtiğimiz günlerde ise Hotaman ile birlikte İlçe Yönetim Kurulu üyelerinin tamamının istifaları alınmış ve İlçe Teşkilatı feshedilmişti.

2009-2014 yılları arasında Etimesgut Belediye Meclis Üyeliği yapan Halil Hotaman, İl ve Genel Merkezin yaptığı istişareler sonucunda İlçe Başkanı olarak görevlendirildi. Edindiğimiz bilgilere göre, yeni yönetim kurulunun oluşturulması için Hotaman'a tam yetki verilirken en kısa sürede yeni ilçe yönetim kurulunun açıklanması bekleniyor.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: AK, Parti, Etimesgut, İlçe, Başkanlığı'na, Halil, Hotaman, Atandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı