Haber Detayı
28 Ekim 2019 - Pazartesi 00:07
 
AK Parti Etimesgut İlçe Danışma Meclisi Toplandı
AK PARTİ Etimesgut İlçe Teşkilatı Ekim ayı İlçe Danışma Meclisi toplandı. Toplantıda, İlçe Başkanı Halil Hotaman teşkilat çalışmaları hakkında bilgi verirken Ankara Milletvekili Hacı Turan gündemle ve Etimesgutla ilgili açıklamalarda bulundu..
Etimesgut Haberi
AK Parti Etimesgut İlçe Danışma Meclisi Toplandı

HOTAMAN: YENİDENYOLLARA DÜŞME VAKTİ

    AK Parti Etimesgut İlçe Teşkilatı Ekim ayı Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi toplantısı yoğun bir katılım ile gerçekleşti. Toplantı saygı duruşu ve istiklal marşının ardından İlçe başkanı Halil Hotaman’ın açılış konuşması ile başladı. Hotaman konuşmasında teşkilatın birlik beraberlik içerisinde tek bir yumruk olarak çalıştığını, üye kayıtlarında sürekli bir artış sağladığını belirtti. Yapılan faaliyetlerde özveri ile çalışan tüm teşkilat mensuplarına teşekkür eden Hotaman “Bu daha başlangıç, Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi şimdi yeniden yollara düşme vakti” diyerek sözlerine devam etti.
     Hotaman teşkilat mensuplarına görev ve sorumlulukları alanında mesajlarını verdi. Bu kapsamda her teşkilat üyesinin partimizin sahadaki yüzü olduğu herkesin bir ilçe başkanı hatta herkesin bir Recep Tayip Erdoğan olduğunu, halkın sorunlarını dinlerken bu eksende yaklaşmaları gerektiğini belirtti. Teşkilatın yoğun  alkışını alan İlçe Başkanımız, yapılan ve yapılacak çalışmalar hakkında bilgi vererek konuşmasını sonlandırdı.

HACI TURAN’DAN GÜNDEMLE İLGİLİ KONUŞMA

   İlçe başkanlığının faaliyetlerinin sunumu ile devam eden toplantı sonrasında Ankara Milletvekili Hacı Turan kürsüye geldi. Konuşmasını Barış pınarı harekatı ile ilgili bilgiler vererek başlayan Turan, “Sırtımızı PKK/PYD ye dayadık diye nutuk atan Milletvekilleri ile el ele gezen onların desteği ile belediyelerin bir kısmını alan chp nin 2023 hesabı da altüst oldu. Bu durumdan CHP nin tabanının da rahatsız olduğunu görüyoruz. Bizim askerlerimizi şehit edenler kimler, işte bunlar. Biz bunları sahada herkese anlatacağız” diyerek konuşmasını sürdürdü.

GÜNDEMİ BİZ BELİRLİYORUZ

    Artık  birilerinin Suriyen’in kuzeyi, İran’ın bir kısmı ve Türkiye’nin güneyinde terör devleti kurma hayallerinin yaptığımız operasyonlar ile bittiğini belirten Turan, “Artık Türkiye olmadan Ortadoğu’da hiç kimse bir politika belirleyemez ve geliştiremez! Artık Hiçbir lider yanında Recep Tayip Erdoğan olmadan Ortadoğu da bir politika belirleyemez. Biz bundan sonra gündemi belirlenen değil gündem belirleyen bir ülkeyiz, herkes bunu kabul edecek. Artık biz sadece Türkiye’de değil tüm dünyada gündem belirleyen bir ülke haline geldik” diye konuştu. Cumhur ittifakınının devam ettiğini ve devam edeceğini belirten Hacı Turan, ekonomide faizin düştüğünü ve daha da düşeceğini dolarında artık stabil devam edeceğini belirtti. Halen bazı sıkıntılar var diyenlere son zamanlarda yapılan operasyonlardan örnekler vererek “Biz geleceğimize ve çocuklarımız güzel bir dünya hazırlıyoruz. Biz her şeyi kendi imkanlarımızla yapıyoruz. Geçmişte heronlar alınırdı İsrail’den. Onlara görüntü gelmeden bize gelmezdi. Şimdi İHA larımız SİHA larımız ile kendi operasyonlarımızı kendimiz yapıyoruz” dedi.

İSTASYON CADDESİ

    Önümüzdeki sürecin çok daha aydınlık olacağını belirten Turan, Etimesgut’ta istasyon caddesindeki trafik yoğunluğuna değindi. Burada yerel seçimlerden önce ihale süreci başlayan yol çalışmasının kısa sürede sonuçlanacağını 4 lü geliş 3’lü gidiş şeklinde projenin gerçekleşeceğine inandıklarını belirtti.
     İlçe Başkanı ile yaptıkları istişarelerde de “Etimesgut’ta başlanan, yarım kalan veya proje aşamasında olup da başlanamayan yatırımları İlçe başkanımız ve ilgili kurumlar ile birlikte birebir takip edeceğiz, bunları da çözüm yollarına kavuşturacağız” dedi.
    Tren Hatlarının ihale süreçleri hakkında da bilgi veren vekilimiz burada Cumhurbaşkanımızın da talimatı ile ilerleme kaydettiklerini belirtti.  Yapılacak Banliyö trenleri ile bir çok Etimesgut’luya da iş imkanı olacağını belirten Turan “Sonraki toplantıların çok daha büyük alanlarda 1000-1500 kişinin katılımı ile gerçekleştireceğinize inanıyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.
    Toplantının sonunda soru-cevap bölümüne geçen Ankara Millet vekili Hacı Turan teşkilat mensuplarının sorularını samimi bir şekilde ile cevaplandırdı. Toplantıya ayrıca il başkan yardımcısı Ebru kurban Yaldız, İl koordinatörü Burcu Gökalp,  İl Yönetim Kurulu Üyesi Mahir Tosun ve belediye meclis üyeleri katıldı.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, kalabalık

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, takım elbise

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: AK, Parti, Etimesgut, İlçe, Danışma, Meclisi, Toplandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı