Haber Detayı
07 Mart 2020 - Cumartesi 22:50
 
AK Parti Etimesgut İlçe Teşkilatı'nda Kongre Heyecanı
AK Parti Etimesgut İlçe Teşkilatı, 8 Mart Pazar günü 7. Olağan İlçe Kongresi’ni yapacak. Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan kongre saat 13.00’te başlayacak.
Etimesgut Haberi
AK Parti Etimesgut İlçe Teşkilatı'nda Kongre Heyecanı

Etimesgut İlçe Başkanı Halil Hotaman, kong-re öncesi gazetemize yaptığı açıklamada tüm AK Parti sevdalılarını kongreye beklediklerini belirterek göreve geldikleri 4,5 aylık süre içerisinde yaptıklarını ve bundan sonra yapacaklarını anlattı.

 
Samimiyetten asla taviz vermediklerini söyleyen Hotaman, birlik ve beraberlik içerisinde AK Parti’yi Etimesgut’ta hedefledikleri noktanın üzerinde yükseltmek için var güçleriyle çalıştıklarını söyledi.
 
GÖREVE GELDİKTEN SONRA NELER YAPTIK? 
 
   Göreve geldiğimiz zaman arkadaşlarıma şunu söylemiştim, bizim dışarı çıkmamız sahada çalışmamız lazım demiştim. Çok daha geniş kitleleri toplamamız gerekli ve çok daha geniş salonlara toplantılarımızı yaymamız lazım diye konuşmuştum. Bunun akabinde İlçe Danışma Meclislerimizi Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi’ne almaya başladık. Çünkü Etimesgut’taki en büyük salon burası. Yaptığımız İlçe Danışma Meclisleri oldukça güzel geçti, partililerimizin de büyük teveccühleri oldu. Herkes sahiplendi.
 
    Biz burada AK Parti’yiz, evet şu anda Cumhur İttifakı’ndan dolayı Belediye Başkanımız Milliyetçi Hareket Partisi’nden. Büyükşehir Belediyesi’nde de sonuç malum. Ama sonuç ne olursa olsun biz AK Parti’yiz, AK Partiliyiz. Dolayısıyla Türkiye’de değil dünyada AK Parti gibi bir teşkilat yok. Bu kadar büyük, bu kadar organize, bu kadar yoğun çalışan bir teşkilat yok. Etimesgut’ta da biz bunu vurgulamaya çalışıyoruz.
 
HEDEFİMİZ NEYDİ?
 
    Allah’a şükür bu anlamda vatandaşlarımız da, partimizde çalışanlarımız da, parti teşkilatlarımız da bunu sahiplendiler. Hedefimiz neydi? Daha çok sahaya çıkmak. Cumhurbaşkanımızın sıkılmadık el, çalınmadık kapı bırakmayın sözüne istinaden hemen mahalle teşkilatlarımızı oluşturduk ve saha çalışmalarına başladık. Mahalle mahalle devam ederken biz de bütün teşkilatı toplayarak belirli periyotlarda o mahallelelerin seçmen taramalarını yapmaya ağırlık verdik. Burada yeni üye yapma çalışmalarını da hedefledik. Üyelerimizin bilgilerini güncelledik, bunun yanında bir de anket çalışması yapıyoruz. Bugün seçim olsa AK Parti’ye destek verir misiniz diye.. Bunu da ankete cevap veren vatandaşımızın oy kullandığı sandıkta hem yerel hem de genel seçim sonuçları ile kıyaslayarak nereye doğru gittiğimizi görüyoruz. Vatandaşımızın, bizi nereye doğru götürdüğünü, nerede gördüğünü anlamaya çalışıyoruz.
 
AZİMLE ÇALIŞIYORUZ
 
    Bu çalışmaları sürekli yaparak mutad hale getireceğiz. Amacımız, samimiyetle, gayretle, bireysellikten uzak, kollektif bir çalışma ortamı oluşturmak. Bu konuda da epeyce bir yol aldığımızı söyleyebilirim. Bundan sonraki amacımızda şuydu; Sandık yönetim kurullarımızı oluşturmak. Bunu da oluşturduğumuz zaman bizim esas teşkilat yapımız o zaman tamamlanmış olacak. 
 
    Bir diğer amacımız daha vardı. Biz, seçimden seçime çalışan bir teşkilat olmayacağız. Önümüzde 3 yıllık bir sürede seçim yok biliyorsunuz. Nasıl olsa rahatız anlayışında değil biz 3 yıl boyunca seçim var tarzında çalışma yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz.
 
TEMPOMUZU DAHA ÇOK ARTIRACAĞIZ
 
    Şu ana kadar yaptığımız çalışmalarda sanki seçim varmış gibi koşturarak, uğraşarak, vatandalarımızla daha çok temas ederek, sivil toplum kuruluşlarıyla daha çok bir araya gelerek çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bunda da amacımız şu, rehavete kapılmamak, önümüzdeki ilk seçimde hem Belediye Başkanlığı anlamında hem de Genel Seçim anlamında buradan aday gösterilecek milletvekili ve başkan adaylarımıza hazır bir yapı bırakmak. O’nun işine kolaylaştırmak dolayısıyla Cumhurbaşkanımızın işini kolaylaştırmak. Bizim hedefimiz bunlar. Bu doğrultuda da çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hatta bundan sonra tempomuzu giderek artıracağız. 
 
    Bu çalışmalar neticesinde de, hep aşağı sıralarda gördüğümüz, sanki Etimesgut’ta teşkilat çalışması yapılamaz diye bakılan bir algıyı Cumhurbaşkanımızın da takdiriyle en çok üye kaydı yapan Ankara İlçe Teşkilatları arasında ilk 3’e girerek Etimesgut adına güzel bir plaket aldık. Cumhurbaşkanımızın takdirini kazandık. Bundan sonraki hedef bunu birinciliğe doğru taşımak ve sürekliliğini sağlamak.
 
TEŞEKKÜR EDİYORUM
 
    Tüm bunları yaparken güvendiğimiz şey birincisi başta kurucu İlçe Başkanımız Fuat Yıldırım olmak üzere tüm eski İlçe Başkanlarımız bizlere destek oluyor. İkincisi, eski teşkilat çalışanlarımız, üçüncüsü ise burada hep gruplaşma yapılıyor şeklinde eleştiri yapıyorlar ya; biz şunu da ortaya koyduk bizdeki tek gruplaşma Cumhurbaşkanımızın ardındaki gruplaşma bu dava etrafındaki gruplaşmadır. İnsanlar ne kadar farklı insanlarla diyalog halinde olsalar da buraya geldiğimiz zaman Sayım Cumhurbaşkanımızın teşkilatıyız. Bu bilinci de çok güzel bir şekilde yaşıyoruz.
    Şunu bir kere kabul etmemiz lazım. Burası bir teşkilat, yıllardır var. Biz göreve geldikten sonra açılmadı. Bu yapı eskiden de vardı ve bu yapının eski bir üyesiyim ben. Kopmadık bu yapıdan. Eski çalışmalar içerisinde de bizler vardık. Fuat Yıldırım vardı, Ali Doğan vardı, Hilmi Özer vardı. Bir çok arkadaşımız bu yapının içerisindeydi, şimdi de öyle. Dolayısıyla bugünkü yapıyı sıfırdan gelip oluşturmuyoruz, partimizin kuruluşundan beri burada her gelen arkadaşın üstüne koyduğu bir emek var. Bu emeğin üzerine bir biraz daha rötuş yaparak üste çıkarmaya çalışıyoruz. 
 
AK PARTİ TEŞKİLATINDA ÇAYCI OLMAK BİLE 
BİZLERE GURUR VERİR
 
    Etimesgut’ta şahısların ön plana çıkması önemli değil. Bizim ismimizin ön planda olması önemli değil. Herhangi bir şahsın da çok önemi yok. Etimesgut ismi zaten çok başarılı olduğu zaman bizler de başarılı görülürüz. 
   Bundan da gurur duyarız. Başarılı bir teşkilatın içerisinde bizim ismimiz çaycı olarak bile geçse biz bundan onur duyarız, gurur duyarız. Buradaki temel ilkemiz şu, samimiyetimiz. 
 
KONGRE MESAJI
 
   Gönlünde AK Parti sevdası taşıyan herkesi ilçe kongremize bekliyoruz. Biz büyük bir aileyiz, daha da büyüyerek yolumuza devam edeceğiz inşallah. 8 Mart’ta yapılacak olan kongremizin tam bir bayram havası içinde, şölen havası içinde geçmesini bekliyoruz. Bu coşkuyu birlikte yaşayalım. 8 Mart aynı zamanda Dünya Kadınlar Günü’ne denk geliyor. Bu vesileyle tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarken böylesi anlamlı bir günde ilçe kongremizi gerçekleştireceğimiz için bizler de mutluyuz.
Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Parti, Etimesgut, İlçe, Teşkilatı'nda, Kongre, Heyecanı,
Yorumlar
Haber Yazılımı