Haber Detayı
03 Temmuz 2014 - Perşembe 19:46
 
AK Parti Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı Oldu
AK Parti Ankara İl Başkanlığı için bekleyiş sona erdi. Şerif Malkoç'un görevi kabul etmemesi üzerine İl Başkanlığı Diş Hekimi Nedim Yamalı atandı.
Siyaset Haberi
AK Parti Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı Oldu

AK PARTİ bazı illerdeki parti yönetimlerinde değişikliğe gitti. Toplam 7 ilde il başkanlığına yeni isimler atandı. Başkent Ankara'da AK Parti il başkanlığına diş hekimi Mustafa Nedim Yamalı atanırken, İzmir'de ise il başkanlığına eczacı Bülent Delican getirildi.

AK Parti'den yapılan yazılı açıklamaya göre, bugün yapılan atamalar sonucu, Amasya il başkanlığına makine yüksek mühendisi Mehmet Ünek, Ankara il başkanlığına diş hekimi Mustafa Nedim Yamalı, Hatay il başkanlığına iş adamı Murat Genco, İzmir il başkanlığına eczacı Bülent Delican, Kars il başkanlığına iş adamı Ali Şakir Yurdakoş, Kayseri il başkanlığına iş adamı Hüseyin Cahit Özden, Van il başkanlığına da avukat Zahir Soğanda getirildi.

ŞİMDİ İLÇE TEŞKİLATLARI BEKLENİYOR

Bundan bir süre Ankara İl Başkanlığı için Şeref Malkoç'un atandığı bildirilse de Genel Merkez tarafından bu konuda resmi bir açıklama yapılmamıştı. Malkoç'un yeniden milletvekili olmak istemesi, Ankara'da İl Başkanlığı için başka arayışlara yönelildi. Daha önce adaylar arasında ismi geçen ve Milli Görüş tabanından geldiği ifade edilen Diş Hekimi Nedim Yamalı, AK Parti Ankara İl Başkanlığına atandı.

İl Yönetiminin de belirlenmesinin ardından birkaç gün içerisinde İlçe Başkanlıklarına atamaların yapılacağı kaydedildi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: AK, Parti, Ankara, İl, Başkanlığı, için, bekleyiş, sona, erdi, Şerif, Malkoçun,
Yorumlar
Haber Yazılımı