Haber Detayı
05 Eylül 2014 - Cuma 01:55
 
AK Parti Ankara İl Gençlik Kolları Başkanlığı'na Atama
Ankara İl Gençlik Kolları Başkanlığı’na uzun zamandır arayışını sürdüren AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları, Ankara İl Gençlik Kolları Başkanlığına Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Kurtcan Çelebi’yi atadı.
Siyaset Haberi
AK Parti Ankara İl Gençlik Kolları Başkanlığı'na Atama

Kararın hayırlı olması dileklerinde bulunan Ak Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Zafer Çubukçu bu görevlendirme ile Ankara gençlik teşkilatının farklı bir dinamizm kazanacağını kaydetti. Kararın geniş çaplı istişareler sonucu alındığını belirten Çubukçu “Kurtcan kardeşimizle genel başkanlık görevini devraldığımdan bu yana yakın bir mesai içerisinde olduk. Yerel Yönetimler ve Seçim İşlerinden Sorumlu başkan yardımcılıkları görevlerinde bulundu. Hamdolsun, verdiğimiz görevlerde hiçbir zaman bizi mahcup etmedi. Kendisi toparlayıcı, yerel siyasetin dinamiklerini bilen ve çalışkan bir arkadaşımız. İnşallah bu özelliklerini ve edindiği tecrübeleri artık Ankara gençliği özelinde kullanacak” dedi.

Kurtcan Çelebi kimdir?

AK Parti Mamak İlçe Gençlik Kolları’nda siyasete başlayan ve süreç içerisinde Genel Başkan Yardımcılığı görevine kadar yükselen Kurtcan Çelebi, Gençlik Kolları Genel Başkanı Zafer Çubukçu’nun da en güvendiği isimler arasında yer alıyordu. Gençlik teşkilatlarında abi kimliğiyle ön plana çıkan ve çalışkanlığıyla bilinen Çelebi aynı zamanda Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi görevini de ifa ediyor.

1985 Samsun doğumlu olan Çelebi Mamak Derbent İlkokulu ardından Mamak İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi 3.sınıf öğrencisi olarak eğitim hayatına devam eden çiçeği burnunda başkan aktif siyasete Ak Parti Mamak ilçe Gençlik kollarında yönetim kurulu üyesi olarak başladı. Çelebi sırasıyla; Üniversiteler Birim Başkanlığı, Sosyal İşler Birim Başkanlığı ve Siyasi ve Hukuk İşler Başkanlığı görevlerinde bulundu. 31 Temmuz 2011 tarihinde yapılan Ak Parti Mamak İlçe Gençlik Kolları 3. Olağan Kongresi’nde Gençlik Kolları Başkanlığına seçilen Çelebi daha sonra 29 Nisan 2012 yılında gerçekleşen Ak Parti Genel Merkez Gençlik Kolları 3. Olağan Kongresi’nde MKYK üyeliğine seçilerek yaklaşık 1,5 yıl yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcılığı görevini üstlendi. Bu görevinin ardından Seçim İşlerinden sorumlu genel başkan yardımcılığı görevine getirilen Çelebi, çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görevler aldı. Genç Müsiad üyesi olan Çelebi otomotiv sektöründe ticaretle uğraşmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara, İl, Gençlik, Kolları, Başkanlığı’na, uzun, zamandır, arayışını, sürdüren
Yorumlar
Haber Yazılımı