Haber Detayı
25 Mayıs 2013 - Cumartesi 02:25
 
AK Parti İl Başkanları Ankara'da Toplandı
AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlenen İl Başkanları toplantısında Başbakan Erdoğan, Bahçeli ve Kılıçdaroğlu'na yüklendi.
Siyaset Haberi
AK Parti İl Başkanları Ankara'da Toplandı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Sayın Bahçeli; ekonomi 40’ın sağına soluna hayali sıfırlar eklemeye benzemez, böyle iktidar olunmaz. Bu iş bilgi gerektirir, bu iş hayat tecrübesi gerektirir, damdan düşmeyi gerektirir. Sadece kitapların kapakları arasına bakmakla bu iş olmaz. Dürüst olacaksın, bükemediğin bileği öpeceksin” dedi.

Partisinin genel merkezindeki İl Başkanları Toplantısında; ABD ziyaretinde yapılan 3’lü toplantı ile kendisini eleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yanıt veren Erdoğan, ana muhalefet partisi genel başkanının siyasetin cahili olduğunu söyledi. Erdoğan, “Yanında Dışişleri Bakanlığı’nın müsteşarı yok’ diyor. Sen ne kadar zavallısın. Biz 3’e 3 bir toplantı yapıyoruz. Obama’nın yanında kendi Dışişleri Bakanı ve üst düzey bir yöneticisi, benimde yanımda Dışişleri Bakanım ve MİT Müsteşarım var. Bürokratsa bürokrat var, siyasetçiyse Dışişleri Bakanı yanımda. Yahu ne biçim siyaset yapıyorsun, sen nasıl siyasetçi olacaksın, sen ne cahilsin. Neymiş Dışişleri Bakanı Müsteşarı yokmuş, yahu Dışişleri Bakanı’nın kendisi var. Ne zaman öğreneceksin sen siyaseti, genel müdürlükten siyasete terfi et, hala orada kaldın. Ama edemeyecek, görünen o” diye konuştu.

“İŞTE AK PARTİ FARKI, İŞTE CHP YÖNETİMİNİN FARKI”

CHP Genel Başkanı’nın kapıdan kovulduğunu söyleyen Erdoğan, “CHP Genel Başkanı Avrupa’da kapıdan dönerken, biz küresel ve bölgesel meselelerde Türkiye’nin ağırlığını hissettiren, Türkiye’nin tezlerine yüksek sesle dile getiren küresel adalet için samimi çağrılar yapan platformlarda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bütün bölgede olanları görüşürken Brüksel’den farklı bir ses çıkıyor ve kapıdan kovuluyor. Fark bu, biz ekonomik ilişkilerimizi 20 milyar dolardan daha yukarıya nasıl çıkartırız, bunu konuşurken Avrupa’dan gelen ses bu. İşte AK Parti farkı, işte CHP yönetiminin farkı. Olsun olsun, bu AK Parti’nin iktidar ömrünü 2023 ve ilerisine taşıyacak olan bir durum” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Parti, Genel, Merkezinde, düzenlenen, İl, Başkanları, toplantısında, Başbaka
Yorumlar
Haber Yazılımı