Haber Detayı
01 Şubat 2017 - Çarşamba 01:00
 
AK Parti Yenimahalle Teşkilatı'ndan Halep'e Yardım TIR'ı
AK Parti Yenimahalle İlçe Başkanlığı tarafından Halep için düzenlenen "1 battaniye=1 can" yardım kampanyasıyla toplanan battaniyeleri taşıyan TIR’ın uğurlanması dolayısıyla tören düzenlendi.
Yenimahalle Haberi
AK Parti Yenimahalle Teşkilatı'ndan Halep'e Yardım TIR'ı

Uğurlama törenine AK Partili Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan ve Tokat Milletvekili Celil Göçer ile çok sayıda vatandaş katıldı.

‘’HALEP DEMEK TÜRKİYE DEMEK’’

AK Parti Yenimahalle İlçe Başkanlık binasının önünde Halep için düzenlenen "1 battaniye=1 can" yardım kampanyasıyla toplanan battaniyeleri taşıyan TIR’ın uğurlama töreninde konuşan Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan; Ortadoğu coğrafyasının Osmanlıdan ayrılmasından sonra Ortadoğu’da hiçbir zaman barış ve huzur ortamının sağlanmadığını söyledi. Emperyal güçlerin Ortadoğu’da ki son oyununu Irak ve Suriye’de gerçekleştirmeye çalıştıklarını görüyoruz dedi. Ceylan, ’’Halep bizim canımız, Halep neyse Ankara o, Halep demek Türkiye demek, bu yüzden Halep’te yaşanan zulme kayıtsız kalamayız’’ dedi.

Ceylan; dünyada ne zaman bir zulüm, haksızlık varsa milletimiz mutlaka orada olmuştur dedi. Dünya coğrafyasında zulme uğrayanların ümidinin Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olduğunu belirten Ceylan, inşallah önümüzdeki dönemde çok daha güçlü olacağız ve dünya üzerinde zulüm gören tüm mazlum halklara kucak açacağız dedi.

Halepliler için toplanan battaniyeleri taşıyan yardım TIR’ı, El-Bab’a gitmek üzere Yenimahalle'den dualarla uğurlandı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: AK, Parti, Yenimahalle, İlçe, Başkanlığı, tarafından, Halep, için, düzenlenen, "
Yorumlar
Haber Yazılımı