Haber Detayı
11 Mart 2015 - Çarşamba 21:06
 
AK Parti'nin Suriyelilere Yardım TIR'ları Yola Çıkıyor
AK Parti Ankara İl Teşkilatı’nın Suriyeliler için 100 TIR’lık insani yardım hedefiyle başlattığı “Bu Çaresizliğe Dur De!” kampanyasında TIR’lar 28 Mart’ta Ankara’dan yola çıkacak.
Siyaset Haberi
AK Parti'nin Suriyelilere Yardım TIR'ları Yola Çıkıyor

AK Parti Ankara İl Teşkilatı’nın iç savaş mağduru Suriyelilere 100 TIR’lık insani yardım hedefiyle başlattığı “Bu Çaresizliğe Dur De!” kampanyası kapsamında yardım TIR’ları önümüzdeki günlerde yola çıkıyor.

AK Parti Ankara İl Teşkilatı’nca kampanyaya ilişkin düzenlenen toplantıya Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, AK Parti Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı, ASİAD Başkanı ve AK Parti Ankara Milletvekili Aday Adayı Barış Aydın ile çok sayıda partili, STK temsilcisi ve işadamı katıldı. Kampanyada şu ana kadar öngörülen hedeflere ulaşıldığı, sağlanan desteklerin bundan sonraki süreçte de artarak sürmesinin amaçlandığı bildirildi.

Başbakan Yardımcısı Akdoğan toplantıda yaptığı konuşmada, Suriye’de yaşanan katliamdan daha ibretlik olanın, katliama sessiz kalmak olduğunu ifade ederek, “Bu sınav daha bitmedi; ama devlet ve millet olarak, aynaya baktığımızda kendimizden utanmamak için bu sınavdan başarıyla çıkmaya çalışıyoruz” dedi. Suriyelilerin dramını tüm dünyanın konuştuğunu ancak somut yardım konusunda Türkiye’nin öne çıktığını belirten Akdoğan, “Herkes konuşuyor; ama taşın altına elini, yüreğini Türkiye koyuyor. Petrol kuyumuz yok, doğalgazımız yok; ama vicdanımız var. İnsani yardımda dünya birincisiyiz” diye konuştu.

Aydın: “Desteğe devam edeceğiz”

Kampanyaya etkin destek veren ASİAD Başkanı ve AK Parti Ankara 1. Bölge Aday Adayı Barış Aydın da Türkiye’nin Suriyelilere desteğinin siyasi değil vicdani ve insani olduğunu vurguladı. Aydın, “Biz, sevinçlerin paylaştıkça arttığına, acıların paylaştıkça azaldığına inanan bir toplumuz. Ankara’nın güçlü işadamları, STK’ları var. Üzerimize düşen görevi yerine getiriyoruz, hayrı da kabul olsun. Bundan sonra da destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

Üç koldan yardım

AK Parti yetkililerinin verdiği bilgiye göre 28 Mart’ta Ankara’dan yola çıkacak yardım TIR’ları, 29 Mart’ta Kahramanmaraş’ta yardım dağıtımına başlayacak. Kampanya kapsamında toplanan yardım malzemeleri; ağırlıkla giysi, ayakkabı, sıhhi malzeme, battaniye, halı-kilim gibi kullanılmamış eşyalar ile kuru gıdalardan oluşuyor. Yardımlar; Suriye içindeki ihtiyaç sahipleri, Kahramanmaraş’taki kampların dışında yaşayan mülteciler ve Ankara’da sayıları yaklaşık 35 bin kişiye ulaşan Suriyeliler olmak üzere üç ayrı noktaya ulaştırılacak.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: AK, Parti, Ankara, İl, Teşkilatı’nın, Suriyeliler, için, 100, TIR’lık, insani, y
Yorumlar
Haber Yazılımı