Haber Detayı
01 Ağustos 2016 - Pazartesi 20:09
 
Akay Hastanesi Artık Lokman Hekim Oldu
Lokman Hekim Sağlık Grubu, Akay Hastanesini resmen bünyesine kattı. Rekabet Kurulu’nun onayının ardından 1 Ağustos itibarıyla..
Sağlık Haberi
Akay Hastanesi Artık Lokman Hekim Oldu

Lokman Hekim Sağlık Grubu, Akay Hastanesini resmen bünyesine kattı. Rekabet Kurulu’nun onayının ardından 1 Ağustos itibarıyla sağlık hizmeti sunumuna Lokman Hekim markası altında devam edecek olan Akay Hastanesi, kurumun 7’inci sağlık merkezi oldu.

Lokman Hekim Engürüsağ AŞ tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklamada, Rekabet Kurulunun Özel Akay Hastanesinin satın alınmasına ilişkin işlemi onayladığı bildirildi. Akay Hastanesinin 1 Ağustos itibarıyla Lokman Hekim Akay Hastanesi adı altında sağlık hizmeti vermeye başlayacağının ifade edildiği açıklamada, Ankara’nın Demet semtinde ayakta tedavi hizmeti verilecek olan Demet Tıp Merkezinin açılışının da ağustos ayı içerisinde gerçekleşeceği aktarıldı.

Lokman Hekim Engürüsağ AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mustafa Sarıoğlu, söz konusu satın alma işlemiyle, sağlık alanında hizmet veren 7'nci merkezi bünyelerine kattıklarını kaydederek, “Ankara'da 359 yataklı 3 hastane ve ayakta tedavi yapılan 1 Tıp Merkezi, Van'da ise 271 yataklı 2 hastane olmak üzere toplam 630 yataklı 5 hastane ve ayakta tedavi yapılan 1 Tıp Merkezi ile Türkiye'deki sağlık hizmet ağımızı genişletmeye devam etmekteyiz. Ayrıca Irak Erbil'de de görüntüleme merkezi ve bünyesindeki tam donanımlı laboratuvarlarımız ile sağlık sektöründeki faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Lokman, Hekim, Sağlık, Grubu, Akay, Hastanesini, resmen, bünyesine, kattı, Rekab
Yorumlar
Haber Yazılımı