Haber Detayı
03 Mart 2018 - Cumartesi 11:00
 
Alacaatlı'da Köpek İstifçiliğine Belediyeler Müdahale Etti
Alacaatlı bölgesinde köpek istifçiliği yapılan noktaya Orman ve Su İşleri Bakanlığı 9. Bölge Müdürlüğü, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Çankaya Belediyesi, Yenimahalle Belediyesi, Altındağ Belediyesi ve Mamak Belediyesi ekipleri tarafından müdahalede bulunuldu.
Çankaya Haberi
Alacaatlı'da Köpek İstifçiliğine Belediyeler Müdahale Etti

Alacaatlı bölgesinde köpek istifçiliği yapılan noktaya Orman ve Su İşleri Bakanlığı 9. Bölge Müdürlüğü, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Çankaya Belediyesi, Yenimahalle Belediyesi, Altındağ Belediyesi ve Mamak Belediyesi ekipleri tarafından müdahalede bulunuldu. Sağlıksız koşullarda bulunan köpekler belediyelerin barınaklarına dağıtıldı.

Kendilerini hayvan sever olarak tanıtan bir grup insan tarafından sağlıksız koşullarda toplu halde tutulan köpekleri ekipler veteriner kontrolünde topladı. Öncelikli olarak Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezine götürülen sokak hayvanları diğer ilçe belediyelerinin barınaklarına dağıtıldı. Çankaya Belediyesinin barınağında kalanlara ise gerekli tedavi işlemleri uygulanmaya başlandı.

Köpeklerin tutulduğu alandaki çöpler, Çankaya Belediyesi ekipleri tarafından alınarak bölgede temizlik çalışması yapıldı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Alacaatlı'da, Köpek, İstifçiliğine, Belediyeler, Müdahale, Etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı