Haber Detayı
03 Mart 2014 - Pazartesi 23:54
 
Ali Babacan'dan CHP'li Belediyeye Eleştiri
Başbakan Yardımcısı Ali Babacan: "Merkezi yönetim, büyükşehir belediyesi ve ilçe belediyesi aynı dili konuşursa hizmetler daha hızlı ilerler"
Siyaset Haberi
Ali Babacan'dan CHP'li Belediyeye Eleştiri

AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Barış Aydın tarafından Kuleli Sokak'ta kurulan Seçim Bürosu'nun açılışında konuşan Babacan, merkezi yönetim, büyükşehir belediyesi ve ilçe belediyesinin aynı dili konuşması durumunda hizmetlerin daha hızlı gerçekleşebileceğini belirterek, üçlü uyumun, Çankaya'da yaşayanların daha fazla hizmet alması açısından önemine işaret etti.
Barış Aydın için Çankayalılar'dan destek isteyen Bakan Babacan, "Çankaya Belediye Başkanımız Barış Aydın" diye dili sürçünce "Allah söyletiyor" şeklinde espri yaptı.

Açılışa katılan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'de Barış Aydın'ın adaylığını siyasete atıldığı ilk yıllara benzeterek, "Ben de aday olduğumda kimse şans vermiyordu. Ama kazandım. Barış kardeşim de Çankaya'yı kazanacak" dedi.

Ankara genelinde yüzde 52 oyla önde olduklarını belirten Gökçek, "Çankaya Belediyesi tarafından Ankara'ya kazandırılmış 3 eser sayamazsınız. Artık Çankaya'da hizmet almak istiyor. Hizmet almak isteyen Barış Aydın'ı seçsin. Üçlü olsun güçlü olsun" şeklinde konuştu.

-"Son 25 yılda Çankaya'nın değeri düştü"

AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Barış Aydın'da son 25 yılda Çankaya'nın değerinin hızla düştüğünü belirterek, "Eskiden Çankaya'dan bir ev satan Mamak'tan, Etimesgut'tan, Sincan'dan 3 ev alıyordu. Şimdi Çankaya'dan bir ev satan Keçiören'den bir ev alamıyor" dedi.

Çankaya Belediyesi'nin 25 yıldır durduğunu ifade eden Barış Aydın, çağdaşlıktan söz edenlerin yönettikleri ilçeyi bir kasaba kadar bile bakımlı hale getiremediklerini söyledi.

Sloganlarla seçimi kazananların bir daha halkın yanına uğramadığını ifade eden Barış Aydın, "25 yıldır onlar yapamadı, ancak Barış Aydın 5 yılda yapacak. 124 mahallenin 30 Mart'tan sonra nasıl değiştiğini göreceksiniz. 4 Mart'ta açıklayacağımız 123 projeyle geliyoruz. Çankayalıları evlerine kapattılar insanlar dışarıya çıkacak alan bulamıyor. Ben aday değilim, siz adaysınız. 30 Mart'ta ben değil siz kazanacaksınız. Merkezi yönetimimizle, Büyükşehirimizle el ele vererek Çankaya'yı Türkiye'nin en güzel şehirlerinden biri yapacağım" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından, Kuleli Sokak'ta kurulan Merkez Seçim Bürosu, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve Ak Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Barış Aydın tarafından hizmete açıldı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Başbakan, Yardımcısı, Ali, Babacan, "Merkezi, yönetim, büyükşehir, belediyesi, i
Yorumlar
Haber Yazılımı