Haber Detayı
17 Mayıs 2018 - Perşembe 01:32
 
Altındağ'a Yeni Kültür Merkezi
Altındağ Belediyesi kültür sanat yatırımlarına ara vermeden devam ediyor. İlçeye Sanat Sokağı, Şairler ve Yazarlar Müzesi gibi çok sayıda sosyokültürel donatı kazandıran Altındağ Belediyesi, 29 Ekim Şair Baki Kültür Merkezi’ni törenle hizmete sundu.
Altındağ Haberi
Altındağ'a Yeni Kültür Merkezi

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, “Altındağ’ı daha yaşanılabilir bir ilçe haline getirmek için dönüşüm çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. Kültür merkezlerimiz de kentsel dönüşüm projelerimiz içinde en fazla ağırlık verdiğimiz konuların başında geliyor. Altındağlılara, ‘Şairlerin Sultanı’ olarak anılan Baki’nin adına yakışır bir kültür merkezi armağan ediyoruz. Hem Şair Baki’nin adını ilçemizde yaşatmaktan, hem de Altındağ’ı kültür sanatın kalbinin attığı bir çekim merkezine dönüştürmekten mutluyuz. Parklar yüzme havuzları gibi sosyal donatılarla Altındağımızın çehresini değiştiriyoruz. Altındağ’a yatırımlarımız sürecek. Bu bölgede kütüphane, buz pateni salonu, pazar yeri inşa ediyoruz. Belediyemiz tüm yatırımlarını borçlanmadan gerçekleştiriyor. Bu da bizleri ayrıca gururlandırıyor” diye konuştu.

 

ALTINDAĞ’A 14 YILDA 300’Ü AŞKIN YATIRIM

Altındağ Belediyesi’nin son 14 yılda gerçekleştirdiği 300’ü aşkın yatırımla ilçenin hem yüzü güldü, hem de dokusu değişti. Ali Ersoy Mahallesi’nde hizmete açılan ve 10 bin metrekarelik alanda kurulu 29 Ekim Şair Baki Kültür Merkezi’nde 500 kişilik konferans salonu, kadınlar için derslikler, spor ve okuma salonları yer alıyor. Şair Baki Kültür Merkezi, geniş ve ferah sınıfları, spor salonları ve okuma alanları ile dikkat çekiyor.

 

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen mütevazi açılış törenine, AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, Ak Parti Sakarya Milletvekili Mustafa İsen, Divan edebiyatı konusunda uzman yazar Hayati İnanç, Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Karaca, ilçe yönetimi, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda davetli katıldı. Altındağ Belediyesi Gençlik Merkezlerinde müzik eğitimi alan öğrenci Abdullah Buğra Karaca’nın Şair Baki’nin gazellerinden derleme icrası ile başlayan açılış töreni, protokol konuşmaları ille devam etti.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Altındağ'a, Yeni, Kültür, Merkezi,
Yorumlar
Haber Yazılımı