Haber Detayı
17 Aralık 2017 - Pazar 23:32
 
Altındağ Belediye Başkanı'na ATO'dan Ödül
Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’ye, Ankara Ticaret Odası’ndan(ATO) ödül… Başkan Tiryaki, Altınköy Açıkhava Müzesi projesi ile “Ankara’ya Değer Katanlar” ödülüne layık görüldü.
Altındağ Haberi
Altındağ Belediye Başkanı'na ATO'dan Ödül

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’ye, Ankara Ticaret Odası’ndan(ATO) ödül… Başkan Tiryaki, Altınköy Açıkhava Müzesi projesi ile “Ankara’ya Değer Katanlar” ödülüne layık görüldü. ATO tarafından düzenlenen 3. Ankara Marka Festivali kapsamında verilen "Ankara'ya Değer Katanlar" ve "Ankara'nın En Değerli Markaları" ödülleri sahiplerini buldu. Ankara’nın turizmde markalaşma sürecinde seçici kurul tarafından değerlendirilen Altınköy Açık Hava Müzesi ile Başkan Tiryaki, Ankara’ya değer katan isimler arasında yer aldı. 3. Ankara Marka Festivali kapsamında düzenlenen gala yemeğinde Başkan Tiryaki ödülünü ATO Başkanı Gürsel Baran ve TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun elinden aldı.

Altınköy Açık Hava Müzesi sadece Ankara’nın değil Türkiye’nin göz bebeği haline geldiğini söyleyen Başkan Veysel Tiryaki, “Altınköy yok olan köy kültürünü yaşattığımız, 100 yıl öncesi kendi kültürümüze ait olan değerlere tekrar hayat verdiğimiz bir müze. Aynı zamanda Altınköy, bugünün kent çocuklarına yok olmaya yüz tutmuş köy kültürünü tekrar hatırlatma ve yaşatma misyonunu üstleniyor. Altınköy’de öz kültürümüze ait olan değerleri ortaya çıkarıyoruz. Yapımı tamamlanmadan Türkiye’nin en çok ziyaret edilen açık hava müzeleri arasında yer alan Altınköy, Türkiye’nin en değerli turizm markaları arasında da yer almaya adaydır” diye konuştu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Altındağ, Belediye, Başkanı'na, ATO'dan, Ödül,
Yorumlar
Haber Yazılımı