Haber Detayı
15 Ağustos 2018 - Çarşamba 00:22
 
Altındağ Belediyesi'nden 2 Yeni Yatırım
Altındağ Belediyesi, bundan birkaç yıl önce gecekondularla kaplı olan Ali Ersoy Mahallesi'ne iki yeni yatırım daha kazandırıyor.
Altındağ Haberi
Altındağ Belediyesi'nden 2 Yeni Yatırım

Kentsel dönüşümle Altındağ'ın hızla değişen mahallelerinden biri olan Ali Ersoy Mahallesi'ne daha önce, park, kültür merkezi, sağlık merkezi, cami, kadın eğitim kültür merkezi, gençlik merkezi, kapalı yüzme havuzu gibi yatırımlar kazandırdıklarını söyleyen Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, mahalleye bir kapalı pazar yeri ve bir kütüphane daha yaptıklarını belirtti.

 
Kapalı Pazar Yeri yakında açılacak
Yapımı sona gelen kapalı Pazar yeri bitmek üzere... Üst tarafı tamamen kapalı olan pazar yeri bölgenin önemli bir eksikliğini ortadan kaldıracak. 5 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulan pazarın kapalı kısmı, 2 bin 680 metrekare. İçerisinde zabıta merkezi, mescit, bay ve bayan lavaboları bulunan pazarın yakında açılması hedefleniyor.
 
Yeni bir halk kütüphanesi yolda
Mahalleye bir de kütüphane yapan Altındağ Belediyesi, eğitime verdiği önemi yine gözler önüne serdi. 5 bin metrekarelik bir alan üzerinde inşaatı devam eden kütüphane, bin 186 metrekarelik bir kullanım alanına sahip. 2 katlı kütüphanenin zemin katında 3 okuma odası, 1 arşiv, teknik ve mekanik odalar mevcut. 1. katta ise yine 3 okuma odası, bir özel okuma odası ve yönetici odası bulunuyor.
Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Altındağ, Belediyesi'nden, 2, Yeni, Yatırım,
Yorumlar
Haber Yazılımı