Haber Detayı
11 Şubat 2018 - Pazar 12:04
 
Altındağ'da Sağlıksız Gıda Denetimleri Artırıldı
Altındağ Belediyesi zabıta ekipleri, denetimlerine hız kesmeden devam ediyor. 2017 yılında 30 bini aşkın denetim yapan Zabıta Müdürlüğü, Önder, Ulubey, Solfasol mahallelerindeki işyerlerini denetledi.
Altındağ Haberi
Altındağ'da Sağlıksız Gıda Denetimleri Artırıldı

Yoğun olarak Suriyeli mültecilerin yaşadığı bu mahallelerde Altındağ Zabıtası, Altındağ İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve emniyet ekipleri ile ortak hareket etti.

Gerçekleştirilen denetimlerde gıda güvenliği ve Türkçe tabelaların uygunluğu kontrol edildi. Mültecilere ait iş yerlerinin standartlara uygun olması için denetimleri sıklaştırdıklarını söyleyen Altındağ Belediyesi Zabıta Müdürü Süleyman Onaycı, "Geçen yıl tabelaların Türkçeleştirilmesi için de yoğun mesai harcamıştık. Bununla birlikte Suriyeli mültecilerin geçimlerini sağlamak için açtıkları işyerlerinin özellikle hijyen açısından denetlemesini gerçekleştirdik. Altındağ'da yaşayan herkesin sağlığı ve huzuru bizim için önemli" dedi.


Zabıta ekipleri 24 saat görev başında

İş yeri sayısı bakımından Başkent'in yoğun ilçelerinden biri olan ve 45 bin civarında iş yeri bulunan Altındağ'da, Zabıta Müdürlüğünde görev yapan zabıta personeli gece gündüz demeden yoğun bir mesai yapıyor. Alo Zabıta Hattı'ndan ve Altın Masa'dan gelen ihbarları da değerlendiren Zabıta ekipleri Altındağ'da sağlıksız gıdaya ve yasa dışı satışlara göz açtırmıyor. Altındağ'da yaşayan ya da alışveriş yapan vatandaşlar her türlü olumsuzluğu 24 saat hizmet veren 507 00 50 numaralı Alo Zabıta Hattı'na ve zabita@altindag.bel.tr adresine bildirebiliyor.
Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Altındağ'da, Sağlıksız, Gıda, Denetimleri, Artırıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı