Haber Detayı
21 Temmuz 2020 - Salı 12:25
 
Altındağ-Karacaören'e Yeni Nesil Semt Pazarı
Altındağ Belediyesi, semt pazarlarını mahallelerin istek ve ihtiyaçlarına göre işlevsel hale getiriyor. "Yeni nesil" semt pazarları vatandaşların büyük beğenisini topluyor.
Altındağ Haberi
Altındağ-Karacaören'e Yeni Nesil Semt Pazarı

Altındağ Belediyesi ilçeye yeni kazandırılan semt pazarlarında da farkını ortaya koydu. Semt pazarlarının çok daha işlevsel olarak kullanılabilmesi için "yeni nesil" semt pazarı uygulamasını başlatan Altındağ Belediyesi, vatandaşların da takdirini topluyor. Kısa bir süre önce hizmete açılan Karacaören Mahallesi semt pazarının yeni nesil semt pazarlarına güzel bir örnek olduğunu söyleyen Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı "Haftanın bir günü semt pazarı olan tesisimiz, diğer günler ise spor ve etkinlik alanı olarak kullanılacak" dedi.
 
HEM PAZAR HEM ETKİNLİK ALANI
 
Haftanın yalnızca 1 günü alışveriş için kullanılan semt pazarı alanlarının, haftanın diğer günleri de değerlendirilebilmesi için projeler geliştirdiklerini söyleyen Başkan Balcı "Bu nedenle semt pazarımıza basketbol potaları yerleştirdik. Gençlerimiz pırıl pırıl, tertemiz, üstü kapalı alanlarda spor yapsın, burada isterlerse bisiklete binsinler, bu alanı sağlıkla değerlendirsinler istedik. Karacaören Mahallesi kapalı semt pazarımız buna güzel bir örnek oldu. Yeni nesil semt pazarı adını verdiğimiz bu proje vatandaşlarımızın da büyük beğenisini topladı. Herkes memnun olunca, biz de mutluyuz. Ne yapıyorsak Altındağlı kardeşlerimizin daha güzel, daha sağlıklı ve daha refah dolu ortamlarda yaşayabilmeleri için..." ifadelerini kullandı.
Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Altındağ-Karacaören'e, Yeni, Nesil, Semt, Pazarı,
Yorumlar
Haber Yazılımı