Haber Detayı
21 Ocak 2016 - Perşembe 23:34
 
Altındağ Belediyesi Sokak Hayvanlarını Unutmadı
Hayvanlara olan duyarlı yaklaşımı ve tüm Türkiye’ye örnek olan hayvan barınakları ile büyük beğeni toplayan Altındağ Belediyesi, örnek bir davranışa daha imza attı.
Altındağ Haberi
Altındağ Belediyesi Sokak Hayvanlarını Unutmadı

Soğuk hava ve zorlu kış koşullarında yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için belirli noktalara yiyecek koyan Altındağ Belediyesi Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü ekipleri, kimsesiz sokak hayvanlarını besledi.

Özellikle şehrin dışında kalan bölgelerde, köy yollarında, ormanlık alanlarda ve açık arazide besleme yaptıklarını ifade eden Altındağ Belediyesi Veteriner Şube Müdürü Mustafa Hilmi Yaranoğlu, böylelikle sokak hayvanlarının yiyecek bulmak için şehir içlerine ve apartman önlerine kadar inmesinin önüne geçtiklerini söyledi.

“Sokak hayvanlarıyla mücadelemiz asla öldürmek üzerine kurulu değil…”

Altındağ Belediyesi’nin sahipsiz sokak hayvanlarına olan yaklaşımının daima dostluk üzerine kurulduğunu ifade eden Yaranoğlu “Sahipsiz sokak hayvanlarını bulundukları bölgeden alıp, kısırlaştırıp, aşılarını tamamlayıp, tekrar bulunduklarını bölgeye bırakıyoruz. Hasta olanları iyileşene kadar barınaklarımızda misafir ediyoruz. Pek çok hayvanı da sahiplendiriyoruz. Sokak hayvanlarıyla mücadelemiz asla öldürmek üzerine kurulu değil…” dedi.

“Vatandaşlarımızdan destek istiyoruz.”

Sokaklarda yaşayan hayvanlara karşı biraz daha duyarlı yaklaşılması gerektiğini ifade eden Yaranoğlu, Altındağlı vatandaşlardan da bu konuda hassasiyet göstermelerini istedi.  Yaranoğlu “Vatandaşlarımız yakın çevrelerinde yardıma muhtaç, hasta, sakat ya da yeni doğmuş bir sokak hayvanını bize bildirebilirler. Özellikle çok soğuk havalarda hayvanlar çok büyük besin sıkıntısı yaşıyorlar. Biz elimizden geldiği kadar, açık arazilerde hayvanları beslemeye çalışıyoruz. Vatandaşlarımızdan da bu konuda duyarlı olmalarını bekliyoruz.” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Hayvanlara, olan, duyarlı, yaklaşımı, tüm, Türkiye’ye, örnek, olan, hayvan, barı
Yorumlar
Haber Yazılımı