Haber Detayı
02 Ağustos 2017 - Çarşamba 01:51
 
Ankara Amatör Olta Balıkçılar Federasyonu Kongresi Yapıldı
Yurt içinde ve yurt dışında dernek kurmuş olan amatör ve sportif amaçlı olta balıkçılarını bir çatı altında toplamak üzere 2014 yılında Ankara’da kurulmuş olan..
Güncel Haberi
Ankara Amatör Olta Balıkçılar Federasyonu Kongresi Yapıldı

Yurt içinde ve yurt dışında dernek kurmuş olan amatör ve sportif amaçlı olta balıkçılarını bir çatı altında toplamak üzere 2014 yılında Ankara’da kurulmuş olan ve ülkemizin birçok ilinde faaliyet gösteren üye dernekleri bulunan Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu - ASOF, 2. Olağan Genel Kurul Toplantısını Ankara, AŞTİ Toplantı Salonu’nda gerçekleştirdi.

 Yasadışı balık avcılığı ile mücadelenin yanı sıra, Misina ağların kullanımının yasaklanması, Göl, Gölet ve Barajların kiraya verilmemesi gibi birçok konuda adından sıklıkla söz ettiren ASOF, hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde de Kırıkkale ilinde bulunan Kapulukaya Barajı’nın kiraya verilmemesi için harekete geçmiş ve düzenlemiş olduğu imza kampanyası, konu ile ilgili birçok kuruma yaptığı ziyaretler sayesinde çekinceleri dile getirmiş ve Kapulukaya Barajı’nın kiraya verilmesini engelletmişti.

Ülke genelinde bulunan 100 Delegenin yarıdan fazlasının katılımı ile gerçekleşen toplantı sonunda Kurucu Başkan M.Serkan İNANÇ tekrardan Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi.

Yeni oluşan Yönetim Kurulunda Ankara, İstanbul, Sakarya, Balıkesir ve Kütahya illerinden toplam 7 Yönetim kurulu üyesi yer alıyor.

Genel Kurul Toplantısı sonrasında açıklama yapan Yönetim Kurulu Başkanı M.Serkan İNANÇ,

Yurt içinde ve yurt dışında dernek kurmuş olan amatör ve sportif amaçlı olta balıkçılarını bir çatı altında toplamak, küresel anlamda amatör balıkçıların paylaşım ve dayanışma örgütü olmasını sağlamak, ülkemizdeki balıkçılığın modern ve çağdaş yönetilmesi için ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapmak ve yapılacak çalışmalara katkı sağlamak, balık ve balıkçılık, su dünyası, çevre ve doğa konularında yapılan olumlu çalışmalar çerçevesinde ulusal ve uluslararası her türlü kurum ve kuruluş ile işbirliği içinde olmak üzere 21 Mayıs 2014 tarihinde, Ankara’da kurulmuş olan federasyonumuz geride kalan üç buçuk senede amaçları doğrultusunda çok önemli çalışmalara imza attı. Gönüllülük esası ile kurulduğumuz günden bu yana gece gündüz demeden mücadele veriyoruz.

Bunu bir bayrak yarışı olarak değerlendirebiliriz. Kurulumundan günümüze kadarki süreçte emeği geçen arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum. Hep birlikte harika çalışmalar yaptık. Yeni dönemde görev alan arkadaşlarıma da başarılar diliyorum. Genel Kurulumuzun bizlere olan güveni ve desteği sayesinde inşallah önümüzdeki üç senede de çok önemli çalışmalar yapacağız.“ Dedi.

 

Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu – ASOF

2017 – 2020 Dönemi

YÖNETİM KURULU ASIL

M.Serkan İNANÇ

Erol ÖRKÇÜ

Bahadır M.CAN

Semih KOLÇAK

Göksal AKTAŞ

M.Metin GÖKTEKİN

Tanbay SÜELÖZGEN

 

YÖNETİM KURULU YEDEK

İbrahim YILDIZ

Sevdin VATANSEVER

Çağlayan KART

Niyazi GERİKALAN

Metin KÜMET

Yunus ALTUN

A.Teoman SANALAN

 

DENETİM KURULU ASIL

Mustafa TURAN

Mustafa ORHAN

Bayram TEKELİ

 

DENETİM KURULU YEDEK

Coşkun ŞAHİN

Bekir KARAİPEK

Mehmet GÜNAL

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ankara, Amatör, Olta, Balıkçılar, Federasyonu, Kongresi, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı