Haber Detayı
16 Mayıs 2017 - Salı 10:37
 
Ankara Büyükşehir'den Öğrencilere Dört Dörtlük Tatil
Büyükşehir Belediyesi, geleneksel hale getirdiği “her şey dahil” tatil kamplarında, yaşlı ve engelli vatandaşları ağırlamaya devam ederken, başarılı öğrenciler de okulların kapanması dört gözle bekliyor.
Güncel Haberi
Ankara Büyükşehir'den Öğrencilere Dört Dörtlük Tatil

Ankara’dan Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilen otobüslerle doğal ve tarihi güzelliklere sahip Akçakoca, Akçay Altınoluk ve Kesikköprü kamplarına doğru yola çıkan konuklar, deyim yerindeyse, ellerini ceplerine atmadan tatil yapmanın ayrıcalığını yaşıyor. Yaşlıları ve engelli vatandaşları tatil kamplarında yıl boyunca birer hafta süreyle ağırlayan Büyükşehir Belediyesi, öğrencileri de okullar tatil olunca yaz aylarında konuk ediyor.
Kamplara misafir olan Başkentlilerin, ulaşım masrafları dahil her türlü ihtiyaçları karşılanıyor. Temizlik ve hijyenin üst düzeyde tutulduğu tesislerde konaklayan 60 yaş üzeri, kimi işçi, kimi memur emeklisi, kimi de ev hanımından oluşan konuklar, eğitim öğretim döneminde başarılı olmuş öğrenciler, yanlarında bir refakatçiyle kamplara katılan engelli vatandaşlar, dört dörtlük tatil yapıyor.
Kamplarda bulunan Büyükşehir yetkilileri ile uzman personel ve eğitmenler gözetiminde eğlenceli aktivitelere, gezilere katılan konuklar, tertemiz mutfaklarda çıkan birbirinden lezzetli yemeklerle ağırlanıyor.
Her şeyin düşünüldüğü tesislerdeki hizmet anlayışı sayesinde yaşlılar ikinci baharlarını yaşıyor, çocuklar yorucu eğitim maratonunun stresini atıyor, engelliler da sunulan imkanlar dolayısıyla zorluk çekmeden hoşça vakit geçiriyor.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara, Büyükşehir'den, Öğrencilere, Dört, Dörtlük, Tatil,
Yorumlar
Haber Yazılımı