Haber Detayı
11 Aralık 2019 - Çarşamba 01:21
 
Ankara Çocuk Meclisi'nin Genel Kurulu Yapıldı
Ankara Büyükşehir Belediyesi 25. Dönem Çocuk Meclisi üyeleri ilk Genel Kurul Toplantısını yaptı.
Ankara Haberi
Ankara Çocuk Meclisi'nin Genel Kurulu Yapıldı

Tüm çocukların taleplerini duyurmak ve kent yönetiminde söz sahibi olmak için faaliyet gösteren Çocuk Meclisi üyeleri, komisyon tekliflerini karara bağlamak için bir araya geldi.

 

ÇOCUK HAKLARI MECLİS GÜNDEMİNE TAŞINDI

İlk kez Genel Kurul heyecanı yaşayan Çocuk Meclisi üyeleri; eğitimden sağlığa, ulaşımdan sokak hayvanlarına, spordan teknolojiye, engelliler ve çalıştırılan çocukların haklarının korunmasına kadar 43 yeni maddeyi karara bağladı. Tek tek kendi görüşlerini dile getiren Meclis üyeleri, çocukları yakından ilgilendiren her konuda tespitlerini, eleştirilerini ve çözüm önerilerini de sundu.

 

LÖSEV’DEN SEMİNER

 Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) ile birçok etkinlikte bir araya gelen Çocuk Meclisi üyeleri, kanserle mücadele ve sağlıklı beslenme yöntemleri ile ilgili seminer de aldı. LÖSEV Halkla İlişkiler Sorumlusu Macide Ercan, çocuklara kanserden korunmak için doğru beslenme eğitimi vererek, önemli bilgiler anlattı. Sosyal faaliyetlerine ve ziyaretlerine devam eden Çocuk Meclisi üyeleri, Lösemili Çocuklar Köyü’nü, Lösemili Çocuklar Okulu’nu ve Lösemili Çocuk ve Yetişkin Hastanesi’ni (LÖSANTE) de ziyaret edecek.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara, Çocuk, Meclisi'nin, Genel, Kurulu, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı