Haber Detayı
21 Eylül 2019 - Cumartesi 19:07
 
Ankara'da Birlik, Aşurede Buluştu
Çok sayıda önemli etkinlik düzenleyen ve yapmış olduğu aktiviteler ile STK'lar arasında adından sık sık söz ettiren Ankara'da Birlik Derneği Muharrem ayı dolayısıyla aşure programı düzenledi.
Güncel Haberi
Ankara'da Birlik, Aşurede Buluştu

Ankara'da Birlik Derneği tarafından her yıl Geleneksel olarak düzenlenen aşure programı derneğin sitelerdeki genel merkezinde gerçekleştirildi. Farklı kesimlerden bircok insanın katıldığı aşure programına davetliler yoğun ilgi gösterdi. Derneğin toplantı salonu ve diğer birimleri tamamıyle doldu. Programa çok sayıda  çeşitli siyasi parti temsilcilerinin yanı sıra, sivil toplum kuruluşlarından da yoğun ilgi vardı. 
 
Kuran-ı kerim tilaveti ile başlayan aşure etkinliğinde mevlid-i şerif ve okunan ilahilerin ardından hazırlanan aşureler davetlilere dağıtıldı.  Etkinlikte konuşan Dernek Başkanı Bayram Mutlu aşurenin birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışmanın simgesi olduğunu belirterek, okunan kuran-i kerimi vatan savunmasında şehit düşen tüm şüheda ve geçmişlerimizin ruhlarına hediye ettik dedi.
 
 Ankara’da Birlik Derneği Başkanı Bayram Mutlu, aşure gününün anlam ve önemine ilişkin bilgiler vererek özetle şunları söyledi: “Aşure günü Muharrem ayının 10. günü ihya edilen bir gündür. Nuh’un (as) gemisinde kalan son yiyeceklerle hazırlanan aşa ’aşure’ denir.  Efendimiz ve Nuh’dan sonraki tüm peygamberler bu güne önem vermişlerdir. 
 
 
BİRLİĞİN, BERKETİN, PAYLAŞMANIN SİMGESİ
 
“Bizler de Ankara’da Birlik Derneği olarak kaynattığımız birlik, beraberlik, kardeşlik, paylaşma dayanışma ve bereketin simgesi olan aşuremizi, siz değerli dostlarımızla paylaşmak istedik. Yüce mevlam ülke olarak, millet olarak, ümmet olarak birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi daim eylesin. Ülkemizi, milletimizi her türlü belalardan, musibetlerden korusun. Güvenlik güçlerimize de güç kuvvet versin.”
 
Görüntünün olası içeriği: 29 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar
Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Ankara'da, Birlik,, Aşurede, Buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı