Haber Detayı
07 Nisan 2017 - Cuma 00:34
 
Ankara'da 'Hayır' Festivali Düzenleniyor
Referanduma günler kala “Hayır” şarkıları yazan müzik grupları, 7 Nisan Cuma günü Ankara’da ‘Hayır Festivali’nde buluşuyor.
Güncel Haberi
Ankara'da 'Hayır' Festivali Düzenleniyor

Referanduma sayılı günler kala Hayır festivalinde sahne alacak gruplar “Hayır” şarkılarını seslendirecekler. “Hayır İçin Çal” sloganıyla düzenlenecek olan festivalde ihraç edilen akademisyenler de söz alacak.  Ankara Yeni Sahne'de düzenlenecek olan festivale girişler ise ücretsiz olacak.

Referanduma günler kala “Hayır” şarkıları yazan müzik grupları, “Hayır Festivali’nde bululuşuyor. 7 Nisan Cuma günü Ankara’da düzenlenecek olan festivalde, 10 grup sahne alacak. “Hayır İçin Çal” adına açılış konuşmalarını Mehmet Ferit Aka ve Tuba Engel yapacak. İhraç edilen akademisyenler adına Doç.Dr. Süreyya Karacabey ve tiyatro öğrencileri söz alacaklar. Festivalin duyurusunda “Fazıl Say’ı düşünce suçlusu ilan eden, Grup Yorum üyelerini tutuklayan, piyanist Dengin Ceyhan'ı yargılayan, tiyatroları kapattıran ve hatta kundaklatan, bale sanatını belden aşağı, resim ve heykel sanatını ucube olarak nitelendiren, orkestra şeflerini, tiyatrocuları ihraç eden bu zihniyete ve tek adam düzenine şarkılarımızla #hayır demek için bir süre önce bir araya geldik. Kısa zamanda onlarca şarkı besteledik, uyarladık, enstrümanlarımızla, sesimizle, masalarla bardaklarla ritm tutarak hayır için çaldık, memleketin dört bir yanına yayıldık, dev bir hayır orkestrası olduk. Sahnede, sokaklarda, parklarda, kampüslerde, hatta pazar yerlerinde hayır şarkıları söylemeye devam ediyoruz. Öyle umuyoruz ki, 16 Nisan'a kadar hayır şarkılarımız daha da büyüyecek ve hepimiz için hayırlı bir gelecek kazanacağız” denildi. 

7 Nisan saat 19.00'da Ankara Yeni Sahne'de düzenlenecek olan festivalde sahne alacak gruplar ise şöyle: “Harun Gümüş, Gülay Akgün, Cenk Yiğiter (Grup Şubat Yolcusu), Rosa Kadın Korosu ,Agapi, Hakan Vreskala,Tersname, Rapzan Belâgat, İnHa, Praksis”

Ücretsiz yapılacak festivalde giderlerin karşılanması için dayanışma amaçlı bilet satışları yapıldı. Elde edilen gelirin fazla olması durumunda OHAL kararnameleriyle ihraç edilen kamu emekçilerinin destekleneceği ifade edildi. (Ankara/EVRENSEL)

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara'da, 'Hayır', Festivali, Düzenleniyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı