Haber Detayı
06 Ekim 2020 - Salı 20:59
 
Ankara'da Metro İstasyonlarında Maske Dağıtımı
Pandemi süreci boyunca ilçe genelinde covid-19 salgını ile mücadele kapsamında maske ve dezenfektan dağıtımı gerçekleştiren Yenimahalle Belediyesi, Ankara’da yaşanan vaka artışları sonrasında dağıtıma hız verdi.
Yenimahalle Haberi
Ankara'da Metro İstasyonlarında Maske Dağıtımı

Yenimahalle Belediyesi İşletme ve İştirakler Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin ortaklaşa çalışması ile Batıkent Metro istasyonunda vatandaşlara binlerce maske ve dezenfektan dağıtımı yapıldı.

 

Yenimahalle’den virüse karşı etkin mücadele

Son günlerde artış gösteren salgının yayılmasını engellemek amacıyla maske ve dezenfektan dağıtımının ilkini Batıkent metro istasyonunda gerçekleştirilen Yenimahalle Belediyesi ekipleri hafta boyunca; OSTİM Metro, Hastane Metro, İvedik Metro ve Yenimahalle Teleferik İstasyonu gibi birçok noktada ilçe sakinleri için 50 bin maske ve 7 bin 500 şişe dezenfektan dağıtımı yapacak.

Yenimahalle Belediyesi, her ayın ilk haftası düzenli olarak gerçekleştirilecek maske ve dezenfektan dağıtımı ile vatandaşın temas yoğunluğunun ve virüs yayılma tehlikesinin yüksek olduğu noktalarda halk sağlığını koruyarak, virüsle etkin mücadeleyi amaçlıyor.

 

Yaşar “İlk günden bu yana tüm birimlerimiz teyakkuzda”

Corona Virüs vakalarının Türkiye’de görülmeye başladığı Mart ayından bu yana belediyenin tüm birimleri ile virüsle mücadele ettiğini belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Yenimahalle Belediyesi olarak mart ayından bu yana ilçemizde gerek dezenfekte ve ilaçlama çalışmaları, gerekse vatandaşın kişisel temizliğinde kullanması ve virüsten korunması amacıyla maske ve dezenfektan üretimi gibi sayısız hizmetin altına imza attık. Vatandaşımız bu beladan tez zamanda kurtulsun istiyoruz.  Karşıyaka Kapalı Pazaryeri Nefes Engelliler Sosyal Tesisi içerisinde kurduğumuz üretim atölyesinde maske, dezenfektan ve kolonya üretimi gerçekleştiriyoruz” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara'da, Metro, İstasyonlarında, Maske, Dağıtımı,
Yorumlar
Haber Yazılımı