Haber Detayı
23 Mart 2020 - Pazartesi 20:26
 
Ankara'da Toplu Taşım Araçlarına Her Gün Dezenfekte
Toplum sağlığı için 7/24 sahada çalışan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, toplu taşıma araçları başta olmak üzere ortak alanlar ile kamu kurum ve kuruluşlarında günlük olarak dezenfeksiyon yapıyor.
Ankara Haberi
Ankara'da Toplu Taşım Araçlarına Her Gün Dezenfekte

Kent genelinde ortak kullanım alanları ile kamu kurum ve kuruluşlarında yoğun bir dezenfeksiyon çalışması yapan Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ile Kent Estetiği Daire Başkanlığı ekipleri, toplu taşıma araçlarını her gün dezenfekte ediyor.

     Kent Estetiği Daire Başkanlığı ekipleri özellikle cadde ve ana yollar başta olmak üzere kent mobilyaları ve duraklarda özel dezenfektan ürünlerle temizlik gerçekleştirirken, ANKARAY, Metro ve EGO otobüsleri, taksi ve dolmuşlar Başkan Yavaş’ın talimatıyla günlük olarak dezenfeksiyon işlemine tabi tutuluyor.

     Dolmuş duraklarında devam eden dezenfeksiyon çalışmalarından memnun olduklarını belirten dolmuş esnafından Fatih Özden, “Bu virüs ülke genelinde hepimize büyük bir sıkıntı yarattı. Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş araçlarımızı günlük dezenfekte yaptırıyor. Araçlarımız hijyen içinde. Kendisine esnafımız adına teşekkür ediyorum” derken, Ender Yılmaz, “Dezenfekte işlemleri için öncelikle Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş’a çok teşekkür ediyoruz. Araçlarımızın dezenfektesi günlük olarak yapılıyor” diye konuştu. Büyükşehir Belediyesinin bu hizmeti sayesinde halkın güven duygusunun arttığını belirten Murat Karakoca ise, “Halkımız güven içinde araçlara binebilir. Emeklerinden dolayı Belediyemize ve Başkanımız Mansur Yavaş’a teşekkür ediyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

    Kızılay Güvenpark Taksi Depolama alanında da taksilere dezenfeksiyon işlemini sürdüren BELPLAS A.Ş. temizlik ekiplerine teşekkür eden taksici esnafı da bu hizmetten duyduğu memnuniyeti şu sözlerle dile getirdi:

-Dursun Göloğlu: “Taksici esnafı olarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş’a çok teşekkür ediyoruz. Araçlarımızın virüse karşı her gün ilaçlanması gerekiyor ve her gün ilaçlanıyor.”

-Ensari Güzelyurt: “İnşallah bu günleri atlatacağız. Bu hizmetten çok memnunuz. Hem kendimiz hem de müşterilerimiz için her gün yapılmasını istiyoruz.”

-Levent Altınok: “Ankaralılara daha iyi hizmet verebilmek için cemiyetimizin ve Ankara Büyükşehir Belediyemizin almış olduğu bu karara uyuyoruz ve destekliyoruz. Daha iyi şartlarda Ankaralılara hizmet verebilmek için taksici esnafı olarak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bu hizmeti veren Ankara Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyorum.”

     Spor komplekslerinden sivil toplum kuruluşlarının binalarına, adliye salonlarından askeri birliklere, emniyet birimlerinden belediye hizmet binalarına, hastanelerden ana bulvarlara kadar birçok noktada aralıksız dezenfeksiyon çalışmaları yürüten Büyükşehir Belediyesi, Suriyeli vatandaşların yoğun olarak yaşadığı Altındağ Önder Mahallesi ve gecekondu bölgelerinde ekolojik atomizer araçlarıyla dezenfeksiyon çalışması yürütüyor.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara'da, Toplu, Taşım, Araçlarına, Her, Gün, Dezenfekte,
Yorumlar
Haber Yazılımı