Haber Detayı
13 Ekim 2020 - Salı 10:42
 
Ankara'da Ulaşım Esnafına Destek Sürüyor
Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, pandemi sürecinde dolmuşçu esnafına destek olmayı sürdürüyor.
Güncel Haberi
Ankara'da Ulaşım Esnafına Destek Sürüyor

Koranavirüs salgınının yayılmasını önlemek amacıyla özellikle toplu taşıma araçlarında tedbirlerini artıran Ankara Büyükşehir Belediyesi, ulaşım esnafına desteğini sürdürüyor. Ankara Zabıtası, virüs nedeniyle zor günler yaşayan dolmuşçu esnafına dezenfektan ve maske dağıtımında bulunmaya devam ediyor.

 

10 BİN MASKE DAHA DOLMUŞ DURAKLARINA DAĞITILDI

    Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, Başkentlilerin yoğun olarak kullandığı Gülbaba, Bentderesi, Cento ve Güvenpark Dolmuş Duraklarında maske ve dezenfektan dağıtımı gerçekleştirdi.

    Ulaşım esnafına eş zamanlı olarak hijyen desteği sağladıklarını belirten Zabıta Şube Müdürü Veda Oğan, “Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak 4 dolmuş durağı noktasında 10 bin maske ve 140 adet 5 litrelik dezenfektanımızı durak temsilcilerine teslim ettik. Günlük temizlikleri yapılan bu dolmuşlara halkımız gönül rahatlığıyla binebilirler. Çalışmalarımız pandemi süresince devam edecek” dedi.

 

GÜVENPARK DOLMUŞ DURAĞINDA MASKE VE DEZENFEKTAN DAĞITIMI

    Güvenpark Dolmuş Durağı’nda gerçekleşen maske ve dezenfektan dağıtımına katılan Ankara Minibüsçüler Odası Genel Sekreteri Murat Kurt, “Pandemi sürecinde Büyükşehir Belediyesi her türlü bizim yanımızda oldu. Araçlarımız dezenfekte edildi, maske dağıtımı yapıldı ve yakıt desteği sağlandı. Minibüsçüler esnafına pandemi sürecinde en çok destek olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a teşekkür ederiz” derken, Ankara Minibüsçüler Odası Başkan Vekili Çakır Karakoç ise, “Büyükşehir Belediyemizin yapmış olduğu çalışmalardan ve bu süreçte verdiği destekten halkımız da esnafımız da çok memnun. Mansur Yavaş’a ve tüm belediye personeline tek tek teşekkür ediyoruz. Belediyemiz sürekli bizi arıyor, yardımcı oluyorlar” diye konuştu.

    Gülbaba Dolmuş Durağındaki dağıtıma katılan Ankara Minibüsçüler Odası Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özakman da, “Bizlere maddi manevi her konuda yardım eden ve yalnız bırakmayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş’a teşekkür ederim” sözleriyle düşüncelerini paylaştı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara'da, Ulaşım, Esnafına, Destek, Sürüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı