Haber Detayı
12 Nisan 2019 - Cuma 01:48
 
Ankara İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı
Ankara İl Koordinasyon Kurulunun 2019 yılı 2. dönem toplantısı, Vali Vasip Şahin başkanlığında yapıldı.
Ankara Haberi
Ankara İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

Toplantıya Vali Yardımcıları Fatih Kaya, Bilal Bozdemir, ilçe kaymakamları, belediye başkanları, bölge müdürleri, il müdürleri ve OSB temsilcileri katıldı.

Bu toplantıda, 2019 yılı yatırım programında yer alan yatırım projelerinin 01.01.2019-31.03.2019 dönemi itibariyle durumları hakkında bilgi verildi.

Vali Vasip Şahin, 2019 yılı ikinci dönem yatırımları hakkında bilgiler verdi. Finans kaynağı genel bütçe, özel bütçe ve mahalli idareler olan toplam 1052 projenin uygulandığını, bu projeler için 32,5 milyar TL ödenek ayrıldığını belirterek “Bitme aşamasındaki yatırımların tamamlanması, hedeflenen düzeye ulaşılması konusunda kontrol, denetim ve takiplerinin yapılması; yatırımların kurum amirlerimiz ve kaymakamlarımız tarafından yerinde denetlenmesi, sorunların yerinde görülerek zamanında çözülmesi için gerekli fedakârlığın gösterilmesini hepinizden bekliyorum. Giderek büyüyen ülkemiz ve başkentimiz Ankara dünyanın en önemli tarım, turizm ve ekonomi başkentlerinden biri olma idealine her geçen gün bir adım daha yaklaşıyor. Bu hedefini ve bu iddiasını her zaman diri tutmaya gayret ediyor.” dedi.  

Vali Vasip Şahin, İçişleri Bakanlığı tarafından İl Koordinasyon Kurulu Toplantıları’nın daha etkin bir hâle getirilmesi ve il düzeyinde yürütülen kamu yatırımlarının elektronik ortamda takibinin sağlanması amacıyla İl Yatırım Takip Sistemi Projesi’nin hayata geçirildiğini ifade ederek şunları kaydetti: 

“İl Yatırım Takip Sistemi’yle ilimizde yürütülen projeler, toplantımız süresince perde ekranlarında izleme imkânına sahip olacaksınız. Kurulum aşamasındaki bu sistem tümüyle tamamlandığında ilimizde yürütülen projeler elektronik ortamda, il ve ilçeler bazında sektör ve proje durumuna göre veri tabloları, grafik hatta fotoğraf, harita görselleriyle birlikte sorgulanabilecektir.”

Yatırımcı kuruluşların hazırladıkları dönem değerlendirme raporlarına göre veri girişleri yapıldığını, bu nedenle Valiliğe sunulan proje bilgilerinin doğru ve güncel olması konusunda dikkat ve hassasiyet gösterilmesi gerektiğini belirten Vali Şahin “Bu tür elektronik sistemler, çok kullanışlıdır ama akıllı değildir. Siz bilgiyi vermezseniz o bilmez. Kurumların kendi alanlarıyla ilgili yatırımlarını, projelerini ve iletmeleri gereken diğer bilgileri zamanında ve doğru bir şekilde girmeleri, sistemin doğru çalışması, doğru bilgi üretmesi açısından çok önemlidir.” diye konuştu.

Toplantıda il müdürleri tarafından Çalışma ve İş Kurumu ile KOSGEB’in çalışmalarına ilişkin sunum yapıldı. 

Vali Vasip Şahin, toplantı sonunda toplantının hayırlara ve güzel hizmetlere vesile olmasını diledi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara, İl, Koordinasyon, Kurulu, Toplantısı, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı