Haber Detayı
30 Eylül 2018 - Pazar 23:24
 
Ankara Kırıkkaleliler Derneği’nden Aşure İkramı
Etimesgut'ta bulunan Ankara Kırıkkaleliler Derneği Muharrem ayı münasebetiyle bu yıl da vatandaşlara aşure dağıttı. İstasyon Caddesi'nde bulunan dernek merkezinin önünde gerçekleştirilen aşure dağıtımına vatandaşların ilgisi yoğundu.
Etimesgut Haberi
Ankara Kırıkkaleliler Derneği’nden Aşure İkramı

Ankara Kırıkkaleliler Derneği, Küçükceceli Köyü Derneği, Mehmet Beyobası Köyü Derneği ve Ankara Engelliler Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen aşure etkinliğine AK Parti Ankara Milletvekili Hacı Turan, Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel, AK Parti İlçe Başkanı Ebubekir Kipel ve yönetim kurulu üyeleri, CHP İlçe Başkanı Ayhan Yılmaz ve ilçe yöneticileri, Belediye Meclis Üyeleri ve vatandaşların katıldığı etkinlikte birlik ve beraberliğin güzel örneklerinden birisi sergilendi.

Ankara Kırıkkaleliler Derneği Başkanı Zübeyde Savaş Kılıç ve programa katılan diğer dernekler adına aşure programıyla ilgili olarak gazetemize yaptığı açıklamada, muharrem ayının bolluk bereket ayı olduğunu ifade ederek, “Bu Muharrem ayında da önceki yıllarda olduğu gibi birlik ve beraberliğimiz için aşuremizi kaynattık. Hep beraber ağız tadıyla yiyelim. Allah birliğimizi, dirliğimizi, huzurumuzu bozmasın diyor, ülkemize ve milletimize bolluk bereket nasip etmesini temenni ediyorum. Hepinize afiyet olsun.” dedi.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Ankara, Kırıkkaleliler, Derneği’nden, Aşure, İkramı,
Yorumlar
Haber Yazılımı