Haber Detayı
06 Haziran 2020 - Cumartesi 16:18
 
Ankara'nın Belediye Başkanları Ankaragücü İçin Buluştu
Ankaragücü, başta Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş olmak üzere tüm İlçe Belediye Başkanlarını bugün düzenlediği bir programla bir araya getirdi. Başkanların ortak hedefi Ankaragücü'ne yapılacak destek ve Ankaragücü'nün başarısıydı.
Spor Haberi
Ankara'nın Belediye Başkanları Ankaragücü İçin Buluştu

KİMLER KATILDI?

Ankaragücü'nün Beştepe Tesislerinde, kulübün düzenlediği kahvaltılı toplantıya; Kulüp BaşkanıFatih Mert, Yönetim Kurulu Üyeleri,  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur  Yavaş, Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık, Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı, Ayaş Belediye Başkanı Burhan Demirbaş,  Bala Belediye Başkanı Ahmet Buran, Beypazarı Belediye Başkanı  Tuncer Kaplan, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Evren Belediye Başkanı Hüsamettin Ünsal, Gölbaşı Belediye Başkanı  Ramazan Şimşek, Haymana Belediye Başkan Yardımcısı  Serdar Doğru, Kalecik Belediye Başkanı Duhan Kalkan, Kızılcahamam Belediye Başkan Yardımcısı  Yılmaz Özbek, Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Nallıhan Belediye Başkanı  İsmail Öntaş, Polatlı Belediye Başkan Yardımcısı  Sinan Güven,  Pursaklar Belediye Başkanı  Ertuğrul Çetin ve Şereflikoçhisar Belediye Başkanı  Memiş Çelik katıldı.

Oldukça sıcak ve samimi geçen kahvaltıda, kulübümüzün genel durumu hakkında bilgi alış verişinde bulunulan toplantıda, geçtiğimiz günlerde başlatmış olduğumuz hatıra bileti kampanyasına başkanlardan destek geldi.

Kahvaltıda bir konuşma yapan Başkan Fatih Mert: “Sayın Büyükşehir Belediye Başkanım ve çok değerli İlçe Belediye başkanlarım davetimize katılım sağladığınız için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Kahvaltı programımıza hepiniz hoş geldiniz. MKE Ankaragücü kulübünde yaklaşık 7 aylık bir süredir görevdeyiz. Şehrimizin en önemli markalarından birisi olan Ankaragücü’nün yönetiminde olmaktan gayet mutluyuz ve onur duyuyoruz. Ankaragücü 1910 yılında İstanbul Zeytinburnu’nda İmalat-ı Harbiye işçilerinin kurmuş olduğu bir kulüp ama maalesef hak ettiği yerde değil. Biz yeni yönetim olarak geldiğimiz günden itibaren, şehrimizle bütünleşme içerisinde olmaya çalışıyoruz. Sayın Büyükşehir ve İlçe Belediye başkanlarımıza teşekkür ediyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız yönetime geldiğimiz günden itibaren bize çeşitli konularda destek oluyor. İlçe belediyelerimiz de Tandoğan Tesislerimiz  ve Beştepe Tesislerimizle ilgili önemli çalışmalara katkı sağladılar. Bizde MKE Ankaragücü’nün Ankara’ya yakışır bir şekilde yönetilmesi için elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışıyoruz. Kulübümüze hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Büyükşehir Belediye Başkanımız ve İlçe Belediye Başkanlarımıza tekrar teşekkür etmek istiyorum. Biz spor kulübü olarak her zaman burada birleştirici ve herkese açık bir şekilde hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu kulüp Ankara’nın tamamının ortak kulübüdür. Buraya herkesin gelmesini istiyoruz, ilgilenmesini istiyoruz. Biz MKE Ankaragücü için bir milat olsun istiyoruz ve geldiğimiz günden itibaren de bu yönde çalışmalar yapıyoruz ve gecemizi gündüzümüze katarak sorunları teker teker aşmak için var gücümüzle mücadele ediyoruz. Bu nedenle taraftarlarımızın talebi doğrultusunda başlatılan hatıra bileti kampanyasına sizlerinde destek olmasını talep ediyor, katılımlarınızdan dolayı tekrar teşekkür ediyorum. ” şeklinde konuştu.

Toplantıda söz alan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mansur Yavaş yaptığı konuşmada şunları ifade etti : “Sayın başkanlarım hepinize saygılar sunuyorum, afiyet olsun. Ankaralı başkanlar olarak MKE Ankaragücü’ne destek olmak hepimizin boynunun borcu. Zaten bütün arkadaşlarımız yardımcı oluyorlar.MKE Ankaragücü  hepimizin ortak değeridir. Ankara’nın en önemli markası, spordan öte bir anlamı var. Onun için yetkimiz dahilinde, kendi imkanlarımızla ne yapabilirsek MKE Ankaragücü’nü sırtlamaya, MKE Ankaragücü’ne sonuna kadar destek olmaya hazırız. Gönlümüz isterdi ki sabitlensin bu sene. Seneye daha hazır girelim. Transfer yasağı olması nedeniyle sezona talihsiz bir şekilde başladık. Sizler çok şükür transfer yasağını kaldırdınız.Transfer yasağı diğer rakipler karşısında eşit olmayan bir ortam ortaya çıkardı. Ama buna rağmen bugüne kadar iyi gelindi. Ben gene ümitliyim, inşallah el birliğiyle bu sene kümede kalıp, seneye daha iyi bir politikayla, alt yapısıyla MKE Ankaragücü’nü layık olduğu yere, hep birlikte getireceğiz.Kulübünüzün başlatmış olduğu hatıra bileti kampanyasına Büyükşehir Belediyesi olarak elimizden geleni yapacağımızı taahhüt ediyor, bu güzel toplantı için başta Kulüp Başkanı Fatih Mert olmak üzere tüm Yönetim Kurulu’na teşekkür ediyor, toplantının MKE Ankaragücü’ne ve Ankara’mıza hayırlara vesile olmasını diliyorum. ”

Toplantıya katılım sağlayan ve söz alan diğer İlçe Belediye başkanları da kulübün başlatmış olduğu hatıra bileti kampanyasına destek olacaklarını ve MKE Ankaragücü için bundan sonra ellerinden gelen tüm desteklerini devam ettireceklerini söylediler.

Yapılan kahvaltılı toplantının ardından bir süre tesislerde incelemelerde bulunan başkanlar, daha sonra Ankaragücü'nün yaptığı antrenmanı izlediler ve bugün doğum günü olan futbolcu Ante Kulusic’in doğum günü pastasını kestiler.

Renkli görüntülerin yaşandığı tesislerimizde, belediye başkanlarımız kalecimiz Ricardo Friedrich’e penaltı atışında bulundular.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara'nın, Belediye, Başkanları, Ankaragücü, İçin, Buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı