Haber Detayı
18 Mart 2019 - Pazartesi 20:34
 
Ankara'nın İlk Engelli Kreşi Yenimahalle'de Açıldı
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ankara’da bir ilki gerçekleştirerek engelli çocuklara hizmet edecek bir engelli kreşi açtı.
Yenimahalle Haberi
Ankara'nın İlk Engelli Kreşi Yenimahalle'de Açıldı

Projeleriyle adından söz ettiren Yenimahalle Belediyesi, Karşıyaka Kapalı Pazar yeri ve Sosyal Tesisi içerisinde yer alan Nasreddin Hoca Kreş ve Gündüz Bakımevi ile Nefes Engelsiz Kreşi ve Engelliler Sosyal Tesisleri’nin açılışını gerçekleştirdi. Sanatçılar Serdar Şimşek ve Ersin Perçin’in konseriyle başlayan açılışa, Yenimahalle Belediyesi TUBİL Halk Dansları Topluluğu da gösterileriyle renk kattı.

“Bu gurur hepimizin”

Eşi Azize Yaşar ile birlikte tören alanına gelen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’a CHP PM Üyesi Hakkı Suha Okay, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ferudun Güngör ve çok sayıda vatandaş da eşlik etti.

Göreve geldiği günden bu yana herkese eşit hizmet götürdüğünü de belirten Yaşar, “Göreve geldiğim günden beri herkesin belediye başkanı olmak için uğraştım. Kadınımızın, gencimizin, yaşlımızın, engellimizin yaşamaktan mutlu olduğu bir Yenimahalle’yi yaratmak için çabaladık. Bugün de Cumhuriyetin ilçesi Yenimahalle’de bir ilki gerçekleştiriyoruz. Engelli kreşini yıllarca komşuluk yaptığım kendi mahallem Karşıyaka’da açmaktan onur duyuyorum, gurur duyuyorum. Bu tesis 38 bin metrekare kapalı alana sahip. Ayrıca bugün bir de Nasreddin Hoca kreşini açıyoruz. Burada da çocuklarımız okul öncesi iyi bir eğitim alacak” diye konuştu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara'nın, İlk, Engelli, Kreşi, Yenimahalle'de, Açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı