Haber Detayı
09 Haziran 2018 - Cumartesi 00:48
 
Ankara'nın Yeni Bekçileri Yemin Ettiler
Ankara’da aldıkları eğitimi başarıyla tamamlayan 693 çarşı ve mahalle bekçisi, hafta başında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katıldığı törende yemin etti.
Ankara Haberi
Ankara'nın Yeni Bekçileri Yemin Ettiler

Yenimahalle Hasan Doğan Stadyumu’nda düzenlenen yemin törenine Ankara Valisi Ercan Topaca, Emniyet Genel Müdürü Erhan Gülveren, Ankara Merkez Komutanı Tuğgeneral Mehmet Kip, İl Emniyet Müdürü Servet Yılmaz, eğitimlerde görev alan Özel Harekât Şube ve Eğitim Şube Müdürlüğü personeli, bekçiler ve yakınları katıldı. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu törende yaptığı konuşmada, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Bey’in çarşı ve mahallelerin güvenliklerini sağlayacak bekçilerimize ve özelde ailelerine selamlarını iletmek istiyorum. Bizim ekmeğimiz, suyumuz, inancımız, kardeşliğimiz bize yetiyor. Fakat birilerine kendi ülkesinin zenginlikleri parası pulu yetmiyor, bir türlü doymuyor. Birilerinin içindeki fitne ateşi sönmüyor. O yüzden yetmediği için kilometre uzaklıktan gelip bu topraklara tezgâhlar kuran, operasyonlar yapan ülkeler var. Teröristlere bedava silah dağıtan ülkeler var. Zengine dokunmayan fukara ülkelerde kardeşi kardeşe kırdıran karanlık zihniyetler var. Birilerinin aklı, havsalası paraya ve güce doymuyor” diyerek sözlerine şöyle devam etti: “Bunun için dünyanın en gelişmiş laboratuvarlarında ürettikleri uyuşturucuları gençlere sokaklarda satıyorlar. İnternette ilim irfan nasıl yapılır, onu anlatacakları yerde bomba nasıl yapılır, terör nasıl yapılır, dolandırıcılık nasıl yapılır onu anlatıyorlar. Yirmi birinci yüzyıl bitmeyen hırslara, hastalıklı zihinlere bir çare bulamadığı bilakis buna teknoloji ile birlikte yeni imkânlar sunduğu için dünya maalesef yirmi birinci yüzyılda bizim hayal ettiğimizden çok farklı hale bürünmüştür. Dünyanın hiçbir devletinin toprağı, imkânları, ticaretinde gözümüz yok. Artık refahın değil herkesin kendi güvenliğini koruma altına aldığı bir yirmi birinci yüzyıl yaşıyoruz.”

Ankara Valisi Ercan Topaca, törende yaptığı konuşmada bekçilerimizin, mahallelerimizde yaşayan vatandaşlarımızın rahatlık ve huzur içinde yastığına başını koyabilmesi, mal ve can güvenliğinin sağlanabilmesi için çok önemli görevler yapacağına inandığını belirterek çarşı ve mahalle bekçilerimizin tekrar alınmaya başlamasından dolayı hükûmetimize, Sayın Bakanımıza, Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarını arz etti.

İl Emniyet Müdürü Servet Yılmaz ise Türk Polis Teşkilatının 173 yıldır ülkemizde huzur ve güvenin teminatı olarak kendilerine verilen görevi başarıyla yerine getirdiğini vurgulayarak “Geçmişte bu ulvi vazifeyi polisimizle paylaşmış ve elde edilen başarılara büyük katkıları olmuş bekçilerimizin hükûmetimizce yeni kadrolar açılarak görevlendirilmesi kararlaştırılmıştır. Ataması yapılan çarşı ve mahalle bekçileri kurumsal tutum, davranış ve çalışma ilkeleriyle mesleğimizin gerektirdiği temel bilgileri edinme anlamında teorik ve pratik olarak yoğunlaştırılmış titiz bir eğitim programından geçirilmiştir.” dedi. 

Görevlendirmelerinin hayırlı olmasını dileyen Servet Yılmaz bekçilere “Sizler artık Emniyet Teşkilatının birer neferisiniz. Teşkilatımızın sokaktaki gözü, kulağı; vatandaşımızın ise bekçi amcası olacaksınız. Varlığınızın bize güç katacağından şüphemiz yoktur. İlkeniz devletimize ve milletimize sadakatle hizmet etmek olsun.” diye seslendi. 

Tören, bekçilerin yemin etmesi ve tören geçişi ile sona erdi.

Ankara’da Eğitimleri Tamamlanan Bekçiler Yemin Etti

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara'nın, Yeni, Bekçileri, Yemin, Ettiler,
Yorumlar
Haber Yazılımı