Haber Detayı
06 Mart 2018 - Salı 10:29
 
Ankara Oto Sanatkarları Esnafından Reyhanlı'ya Çıkarma
Ankara Oto Sanatkarları Esnaf Odası’ndan yaklaşık 250 kişi, Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde jandarma komutanlığı ve emniyet müdürlüğünü ziyaret etti.
Güncel Haberi
Ankara Oto Sanatkarları Esnafından Reyhanlı'ya Çıkarma

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu’nun sürdürdüğü ‘Zeytin Dalı Harekatı’ kapsamında geçtiğimiz hafta sonu Reyhanlı’ya giden Ankara Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Mustafa Arslanoğlu ve üyelerinden oluşan 300 kişi, Reyhanlı Makinistler, Demirciler, Tornacılar Oda Başkanı Süleyman Sırrı Ataş tarafından karşılandı. Heyet, ellerinde Türk bayrakları ile İlçe Jandarma Komutanlığını, Emniyet Müdürlüğünü ziyaret etti. Kurbanların kesildiği, ziyaretlerde dövizler taşınıp, "Şehitler ölmez vatan bölünmez, her Türk asker doğar, kahrolsun PKK, her şey vatan için" şeklinde sloganlar atıldı.

Mehter marşlarının çalındığı belediye binası önünde yapılan açıklamada konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, Afrin operasyonunun Reyhanlı’dan başladığını belirterek, “Askerimize Allah güç kuvvet versin. 81 milyonla askerlerimize dua ediyoruz. Orada şu anda PKK, PYD teröristlerin tamamı bertaraf edilecek. İnşallah kısa bir süre içerisinde bütün terör örgütleri bertaraf edilerek Afrin’e huzur, barış gelecek. Bugün Raco yarın Afrin temizlenecek” dedi.

Ankara Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Mustafa Arslanoğlu ise konuşmasında, Zeytin Dalı Operasyonu’nun 44. gününe girildiğini belirterek, “Ülkemiz çok önemli bir süreçten geçiyor. Biz tüm Türkiye olarak 81 milyonla tek vücut birleştik. Özelikle Ankara’dan gelen esnaflar olarak sizlere desteğe geldik. Tüm Mehmetçiklerimize, güvenlik güçlerimize Allah güç kuvvet versin. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa, gazilerimize hayırlı ömürler diliyoruz. Reyhanlı ve Ankara ile tüm Türkiye olarak biz bütünüz. Bugün Türkiye’nin kalbi Reyhanlı, Hassa, Suriye ve Afrin’de atıyor. Bizler de tüm gücümüzle, Mehmetçiğimize, polislerimize, halkımıza destek vermek için geldik. Allah gayretlerimizi boşa çıkarmasın, harekat bir an önce zaferle sonuçlansın” diye konuştu.

Reyhanlı Kaymakamı Fatih Çobanoğlu’nun Ankara heyetine teşekkür etmesinden sonra İlçe Müftüsü Murat Akçay dua etti.
Daha sonra heyet ilçe protokolüne çiçek ve bayrak hediye ederken, ilçe protokolü adına ise AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Saruhan Kur’an-ı Kerim hediye etti. Reyhanlı’da bir dizi ziyarette bulunacak olan Ankara esnafına Emniyet Müdürü Nadir Örten, İlçe Jandarma Komutan Vekili M. Çoşkun Doğdu ve Reyhanlı esnafları da eşlik etti.

Görüntünün olası içeriği: 10 kişi, Aydın Baştaş dahil, ayakta duran insanlar ve takım elbise

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, kalabalık ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, takım elbise ve açık hava

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Ankara, Oto, Sanatkarları, Esnafından, Reyhanlı'ya, Çıkarma,
Yorumlar
Haber Yazılımı