Haber Detayı
18 Nisan 2019 - Perşembe 10:27
 
Ankara Özel Tevfik Fikret Anadolu Lisesi Finalde
Dünyanın en uzun soluklu ve en büyük gençlik organizasyonu fizy 22. Liselerarası Müzik Yarışması'nın sahnesi; Türkiye’nin dört bir yanından olmak üzere 55 ilden toplam 696 okulun sahne aldığı İstanbul, Ankara ve İzmir elemeleriyle, 2019 yılında bir rekora imza attı.
Güncel Haberi
Ankara Özel Tevfik Fikret Anadolu Lisesi Finalde

Serhat Hacıpaşalıoğlu önderliğinde, End Productions tarafından gerçekleştirilen ‘’Dünyanın En Başarılı Gençlik Organizasyonu’’ ödülüne sahip fizy 22. Liselerarası Müzik Yarışması’nda finale kalan okullar belli oldu.

 

Ankara adına MEB Şura Salonu'nda gerçekleşen elemelerde sahne alan Özel Tevfik Fikret Anadolu Lisesi öğrencileri, 27 Nisan'da Bostancı Gösteri Merkezi'nde muhteşem jürinin karşısına çıkacak. Ankaralı öğrenciler Electro Deluxe'ten Devil şarkısıyla Bostanc'daki finalde; İstanbul, İzmir, Sakarya, Antalya, Bursa, Trabzon ve Aydın'dan gelen 25 okulla büyük ödüllerin sahibi olmak için yarışacak.

 

Elemelerinde Türkiye’nin dört bir yanından olmak üzere 55 ilden 636 okulun rekor katılım ile yarıştığı bu senede ön jüri tarafından belirlenen 25 liseye, fizy uygulaması üzerinden yapılacak oylama sonucu 6 grup daha katılacak.

 

54 ildeki 636 okul arasından 8 ilden 25 grubun finale kalmasının ardından, büyük rekabete imza atan 636 lisenin müzik grupları için daha her şey bitmedi. 3 eleme merkezinden 2, toplamda 6 grubun büyük finalde sahneye çıkma şansı sürüyor.

 

636 Lisenin Müzik Grubu fizy’deki Oylamada Destek Bekliyor

 

636 liseden genç müzisyenler, fizy uygulaması üzerinden 24 Nisan’a kadar sürecek oylama sonucu, 27 Nisan’da Bostancı Gösteri Merkezi’ndeki sürprizlerle dolu büyük finale kalmak ve muhteşem jürinin karşısına çıkmak için destek bekliyor.

 

fizy’de yer alan eleme performanslarından en çok beğenilen ve oylanan 6 grup, finale katılmaya hak kazanarak, dev finalde büyük ödüller için yarışacak. 24 Nisan’a kadar devam edecek oylama sonucunda her eleme şehrinden 2 grup, toplam 3 eleme merkezinden 6 grup adını finale yazdıracak. 636 lisenin müzik grupları da bu 6 grup içine girmek adına destek beklemeye başladı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara, Özel, Tevfik, Fikret, Anadolu, Lisesi, Finalde,
Yorumlar
Haber Yazılımı