Haber Detayı
17 Mayıs 2018 - Perşembe 19:01
 
Ankara Toptancı Hali Tertemiz Oldu
Ankara Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hali’nde, kısa bir süre önce gerçekleştirilen kapsamlı bakım ve onarım çalışmasının ardından geniş çaplı temizlik de yapıldı.
Güncel Haberi
Ankara Toptancı Hali Tertemiz Oldu

Kent Estetiği Daire Başkanlığı ekipleri tarafından baştan aşağı temizlenen Toptancı Hali, pırıl pırıl hale getirildi. Büyükşehir Belediyesi’nin farklı birimlerine ait ekipler ise Toptancı Hali’nde eskiyen bazı binaları boyadı. Uzun yıllardır bakım gerektiren yolları da asfaltlanan Ankara Hali’nde güvenlik önlemleri de artırıldı. 

 

SICAK SULARLA DEZENFEKTE EDİLDİ 

 Sabahın ilk saatlerinde Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı’na bağlı 70 personel,  4 süpürge aracı, 1 unimog yıkama aracı, 2’si sıcak su tankeri olmak üzere toplam 5 su tankeri ve 4 süpürge aracıyla başlayan temizlik çalışmalarında, çevreye zarar vermeyen dezenfektan temizlik maddeleri kullanıldı.

Temizlik araçlarıyla basınçlı sıcak ve soğuk su kullanarak hal alanını temizleyen ekipler, duvar kenarları ile çöp toplama alanlarını da ilaçlayarak hijyen sağladılar. Sinek, sivrisinek gibi haşerelerin üremesine elverişli sahalarda ise sağlık kurallarına ve yönetmeliklere uygun olarak ilaçlama yapıldı.

 

AĞAÇLARA KADAR BUDANDI

 Hafta içi sebze meyve giriş çıkışıyla ilgili yoğunluğun yaşandığı Toptancı Hali’nde, uzayan ve çevreye sarkan ağaçlar da budandı.

Ağaçlar, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından budanırken, Toptancı Hali’nde adeta bahar temizliği yapılmış oldu.

 

BİNALAR BOYANDI, YOLLARA BAKIM YAPILDI    

         Dış cepheleri eskiyen binaları da elden geçiren ekipler, boyama işlemi gerçekleştirdi. Bazı binaların çatıları onarılırken, bazı binalardaki elektrik tesisatları da yeniden elden geçirildi. 

 Yüzlerce kamyonun sebze meyve taşıdığı Toptancı Hali’nde bozulan yollar da asfaltlanırken, 200 metrelik ara refüj de yapıldı. ASKİ ekiplerince de balık giriş çıkışının yapıldığı bölümde 140 metrelik atık su kanalı döşendi. 

        

GÜVENLİK EN ÜST DÜZEYDE

Her gün binlerce kişinin giriş çıkış yaptığı Toptancı Hali’nde gerçekleşen bakım onarım ve temizlik seferberliğinin dışında güvenlik önlemleri de en üst düzeye çıkarıldı.

Hal alanında 2’si K-9 köpekli toplam 42 ANFA güvenlik görevlisi vardiya usulü çalışırken, özel noktalara yerleştirilen 55 kamerayla da 24 saat aralıksız izleme merkezi oluşturuldu. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün MOBESE sistemine entegre edilen kameralar sayesinde güvenlik takibi daha da artırılmış oldu.   

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara, Toptancı, Hali, Tertemiz, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı