Haber Detayı
18 Mayıs 2017 - Perşembe 23:24
 
Ankara Valiliği'nden 19 Mayıs Mesajı
Ankara Valisi Ercan Topaca, yayınladığı mesaj ile 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutladı.
Ankara Haberi
Ankara Valiliği'nden 19 Mayıs Mesajı

Topaca'nın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı;

19 Mayıs 1919; Türk Milleti’nin bağımsızlığına atılan ilk adımı, aynı zamanda milletimizin birlik ve beraberlik içinde bağımsız olarak onuruyla yaşama kararlılığının ilan edildiği gündür.

Sömürgeci güçlerce dayatılan esaret altındaki bir geleceği reddeden “Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararının kurtaracağına” inanan Atatürk, Cumhuriyet’le taçlanacak bağımsızlık mücadelesini bugün başlatmıştır. Türk Milleti de hürriyetini zincire vurmak isteyen işgal ve çıkar planlarına karşı amansız bir mücadele vermiş, al bayrağımızı Anadolu’nun her köşesinde bir daha inmemek üzere tüm ihtişamı ile dalgalandırmıştır.

Türk Milleti’nin bağımsızlığı için Samsun’da atılan ilk adımın 98. yıl dönümünü bir kez daha gurur ve coşkuyla kutluyoruz. Bundan dolayı geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz, milletimizin kurtuluşunu ve devletimizin kuruluş mücadelesini en iyi şekilde öğrenip bundan dersler çıkarmalı; ülkesine ve milletine karşı sorumluluklarını bilen, idealleri yüksek, bilinçli bir nesil olarak yetişmelidir. Gençlerde oluşan bu bilinç, aziz Cumhuriyetimizin bekasını daha da güvenceye alacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor; siz değerli gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara, Valiliği'nden, 19, Mayıs, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı