Haber Detayı
19 Eylül 2019 - Perşembe 02:06
 
Ankara Valisi Vasip Şahin'in 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı
Ankara Valisi Vasip Şahin, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle yazılı bir mesaj yayınlayarak Gaziler Günü'nü kutladı. Vali Şahin'in Gaziler Günü ile ilgili mesajı şu şekilde:
Ankara Haberi
Ankara Valisi Vasip Şahin'in 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

Bugün, şehitlik niyetiyle giriştiği mücadeleden gazilik onuruyla çıkan kahramanların şan ve şeref günüdür. Gaziler Günü, canlarını bu aziz millete adayan tüm gazilere kutlu olsun.

 

Şehitlik ve gazilik mertebesi millî ve manevi değerlerimize göre şereflerin en büyüğü, makamların en yücesidir. Hem Hakk’ın hem de halkın nezdinde bu rütbelere erişmek büyük bir mazhariyettir.

 

Milletimizin düşman karşısında en büyük motivasyon kaynaklarından biri gaza ve gazilik ruhudur. Gazilerimiz vatanımızın birliğini korumak, milletimizin dirliğini sağlamak ve esenliğini devam ettirmek amacıyla canlarından vazgeçmeye niyetlenmiş yiğitlik abideleridir.

Asil Türk milleti, millî varlığımızın güvencesi olan gazilerimize vefa ve minnet duygusuyla her zaman sahip çıkmış, lâyık oldukları hürmeti göstermiştir.

 

Bu toprakları bizlere vatan kılan aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin üstün fedakârlıklarını ve mukaddes hatıralarını ebediyen birer şeref nişanesi olarak kalbimizde taşıyacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’e “Gazi” unvanı verilişinin de yıl dönümü olan Gaziler Günü’nü kutluyor; Başta Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet, şükran ve minnetle yâd ediyorum.

 

Vasip ŞAHİN - Ankara Valisi

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara, Valisi, Vasip, Şahin'in, 19, Eylül, Gaziler, Günü, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı