Haber Detayı
17 Mayıs 2017 - Çarşamba 11:42
 
Ankara'ya 150 Bin Boylu Ağaç Daha Dikiliyor
Büyükşehir Belediyesi, bu yıl Başkent’i yine yeşille donatıyor. Her yıl daha yeşil bir Ankara için çalışmalarını aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediyesi, bu yıl 150 bin boylu ağaç daha dikiyor.
Ankara Haberi
Ankara'ya 150 Bin Boylu Ağaç Daha Dikiliyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, “Yılbaşından itibaren 25 bin ağacı toprakla buluşturduk” dedi. Başkan Gökçek, baharın gelmesiyle çalışmalarını hummalı şekilde sürdüren Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ekiplerinin, kentin dört bir tarafında bu yıl 150 bin boylu ağacın dikimini gerçekleştireceklerini söyledi. Başkan Gökçek, “Uzak yakın demeden, en yakın ilçemizden en uzaktaki ilçemize kadar ağaç dikimi yapacağız. Ankara’yı ve ilçelerini, iklim koşullarına mahkum etmeyeceğiz. Tüm ilçelerimiz yemyeşil olacak, vatandaşlarımızın yeşillikler içinde sağlıklı ve huzurlu bir yaşam geçirmeleri için çalışmalarımız tüm hızıyla devam edecek” diye konuştu.
Ankara’daki kişi başına düşen yeşil alan miktarının her geçen yıl arttığını ifade eden Başkan Gökçek, Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine başladığında Ankara’da yeşil alan miktarının 2 metrekare olduğunu söyledi. Başkan Gökçek, “Ankara’da kişi başına düşen yeşil alan miktarı 22 yılda 2 metrekareden, yaklaşık 20 metrekareye yükselip 10 kat arttı. Aradan geçen bu sürede, Ankara’da nüfus oranının 2 kat arttığını da göz önünde bulundurmak gerekiyor” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara'ya, 150, Bin, Boylu, Ağaç, Daha, Dikiliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı