Haber Detayı
29 Aralık 2017 - Cuma 19:24
 
Ankara, Yeni Yılı Güvenli Bir Şekilde Karşılayacak
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentlilerin yeni yıla huzur ve güven içinde girmeleri için gerekli tüm önlemleri aldı.
Ankara Haberi
Ankara, Yeni Yılı Güvenli Bir Şekilde Karşılayacak

Büyükşehir Belediyesi, 7/24 esasına göre çalışan birimlerini ek takviyelerle güçlendirdi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’nın talimatıyla 24 saat kesintisiz toplu taşıma uygulamasının başlatıldığı Başkent’te, Başkentliler yeni yıla ulaşım sorunu yaşamadan girecek.     

 31 Aralık’ı 1 Ocak’a bağlayan gece, EGO otobüsleri sabaha kadar sefer yapacak. Metro ve ANKARAY ise saat 01.00’a kadar çalışacak. Metro duraklarında hizmet veren ring otobüsleri de trenlerin durağa ulaşmalarından itibaren bir süre bekledikten sonra hareket edecek ve otobüsler koordineli hizmet verecek.

 Büyükşehir Belediyesi Zabıta, Fen İşleri, İtfaiye daire başkanlıkları ile ASKİ ve diğer birimlerde görevli ekipler, Başkentlilerin yeni yıla sorunsuz bir şekilde girmeleri için sabaha kadar görev yapacak. 

 

BELEDİYE BİRİMLERİ NÖBETTE

 Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, ortaya çıkabilecek olumsuzlukların önlenmesi amacıyla, takviye ekiplerle yılbaşında denetimlerini sürdürecek.

Zabıta ile trafik ulaşım ekipleri durak ve otobüs hatlarında, çevre ekipleri gürültü kirliliği ile ilgili durumlarda, seyyar ekipler de kaçak gıda ürünlerinin satışının engellenmesi konusunda denetimleri sıklaştıracak.     

 Fen İşleri Dairesi Başkanlığı, yollarda buzlanma ve olası kar yağışına karşı önlem alırken, İtfaiye Daire Başkanlığı, Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı, ASKİ, EGO ve ALO 153 Mavi Masa da çalışmalarını aralıksız sürdürecek. Birimlere gelecek her türlü şikayet ve talep için ekipler hazır olacak.

Yılbaşı gecesi ortaya çıkabilecek olumsuzluklarda, vatandaşlar, tüm birimler için ALO 153 No'lu Mavi Masa hattını arayabilecek.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara,, Yeni, Yılı, Güvenli, Bir, Şekilde, Karşılayacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı