Haber Detayı
29 Temmuz 2016 - Cuma 01:45
 
Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde FETÖ Operasyonu
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, belediye çalışan FETÖ üyelerinin temizleneceğini açıklayarak ‘’İlk etapta FETÖ üyesi olduğundan yüzde 100 emin olduğumuz 400 belediye çalışanının ismini bu akşam Valiliğe bildirip, yarın uygulamaya başlayacağız.' dedi.
Ankara Haberi
Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde FETÖ Operasyonu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 'İlk etapta Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi olduğundan yüzde 100 emin olduğumuz 400 belediye çalışanının ismini bu akşam Valiliğe bildirip, yarın uygulamaya başlayacağız.' ifadelerini kullandı.

Ankara Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Ankara'da bulunan 23 radyonun ortak yayınına konuk olan Gökçek, 15 Temmuz darbe teşebbüsüne yönelik soruları cevapladı.

Gökçek, darbe teşebbüsünün ardından tüm kurumlarda başlatılan görevden alma çalışmalarına ilişkin, 'İlk etapta FETÖ üyesi olduğundan yüzde 100 emin olduğumuz 400 belediye çalışanının ismini bu akşam Valiliğe bildirip, yarın uygulamaya başlayacağız.' dedi.

FETÖ üyelerinin belediyeden tasfiye edilmesine devam edeceklerini kaydeden Gökçek, şunları aktardı.

'Paralel yapı yanlısı olmayan hiç kimse, 'Sıra bana gelecek mi' demez. Bu konuda Türkiye'de değişik yerlerde birtakım tasfiyeler yapıldı. Biz de belli rakamlara ulaştık ve bu akşam Valiliğe bildirip, yarın uygulamaya başlayacağız. Bu daha uzun süre sürecek ama adamların hiçbiri paralelci olduğunu kabul etmiyor. Bunların kendi aralarında imam diye tayin ettiği kişiler var. Bizim belediyede de var. Gelip Kızılay'a, 'bunları nasıl temizleyeceğiz' diye soruyorlar. Yanlış da yapmak istemiyoruz. Tasfiyeler devam edecek.' dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara, Büyükşehir, Belediye, Başkanı, Melih, Gökçek, belediye, çalışan, FETÖ, ü
Yorumlar
Haber Yazılımı