Haber Detayı
27 Haziran 2014 - Cuma 22:00
 
Ankara Büyükşehir, İlk İftara Hazır
Ankara Büyükşehir Belediyesi, yarından itibaren (28 Haziran) 11 ayın sultanı Ramazan ayı boyunca her gün Başkentlileri 7 noktaya kurulan iftar çadırlarında buluşturacak.
Ankara Haberi
Ankara Büyükşehir, İlk İftara Hazır

İftar çadırlarının yanı sıra her akşam bir ilçede olmak üzere 25 ilçede Başkan Melih Gökçek'in de katılımıyla gerçekleşecek halk iftarlarının ilki ise yarın Akyurt’ta düzenlenecek.


Büyükşehir Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği, dayanışma ve paylaşmanın, birlik ve beraberliğin simgesi iftar çadırları bu yıl da Başkentlileri ağırlamak için 7 noktada hazır hale getirildi. Bu Ramazan ayı boyunca da Başkentliler, iftar çadırlarında bir araya gelecek, her gün oruçlar hep birlikte açılacak, hep birlikte dualar edilecek.


Ulus’ta Hacı Bayram Cami yanı ve Gençlik Parkı, Sincan’da Lale Meydanı, Yenimahalle’de OSTİM Metro Durağı, Altındağ’da Siteler Girişi Üst Geçit Ayağı, Mamak’ta Abidinpaşa Makro Market yanı ve yolcular için AŞTİ’de kurulan iftar çadırlarında yine Başkentlilerin sağlığı, konforu ve güvenliği ayrıntılarıyla düşünüldü.
Çadırlara, yaz sıcakları nedeniyle klimalar, iftar programlarının izlenebilmesi için LCD ekran televizyonlar yerleştirildi.
Bu yıl da oruçlarını iftar çadırlarında açacak vatandaşlara EGO yemekhanesinde hijyenik ortamlarda hazırlanan en az 4 çeşit yemekten oluşan menü ikram edilecek. Hijyenin ön planda tutulduğu iftar çadırlarında yemekler tek kullanımlık tabak ve çatallarla verilecek.


- İLÇELERDE HALK İFTARI
İftar çadırlarının yanı sıra Büyükşehir Belediyesi’nin Ankara sınırlarındaki tüm ilçelerde düzenleyeceği iftar yemeklerinin ilki de yarın Akyurt Cumhuriyet Meydanı’nda Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in de katılımıyla düzenlenecek.
Dayanışma ve paylaşmanın en güzel örneklerinin yaşandığı sofralara konuk olacak vatandaşlar Türk Tasavvuf Musiki konseri eşliğinde iftar saatini bekleyecek. İlçelerin en büyük meydanlarında düzenlenecek halk iftarlarında konuklara 4 çeşit yemek ikram edilecek.
İlçelerde halk iftarlarında, ilçe belediye başkanları, bürokratlar, mahalle muhtarları, sivil toplum örgütleri ve vatandaşlar da ağırlanacak.
Ankara Büyükşehir Belediyesi, geniş sofralarını Akyurt’un ardından Ayaş ve Evren gerçekleştirecek ve sırasıyla diğer ilçelerde kuracak.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Ankara, Büyükşehir, Belediyesi, yarından, itibaren, (28, Haziran), 11, ayın, sul
Yorumlar
Haber Yazılımı