Haber Detayı
13 Nisan 2014 - Pazar 23:27
 
Ankara İl Özel İdaresi Tüzül Kişiliği Sona Erdi
“İL ÖZEL İDARESİNİN TÜZEL KİŞİLİĞİ SONA ERDİ” ANKARA VALİLİĞİ YATIRIM İZLEME VE KOORDİNASYON BAŞKANLIĞI KURULDU...
Ankara Haberi
Ankara İl Özel İdaresi Tüzül Kişiliği Sona Erdi

       6360 Sayılı On Dört İlde Büyükşehir Belediyesi ve Yirmi Yedi İlçe Kurulması ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun uyarınca Ankara Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı 31.03.2014 tarihi itibariyle kuruldu.

         Büyükşehir Belediyelerinin bulunduğu İllerde Vali'ye bağlı olarak çalışacak olan Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlıkları, tüzel kişilikleri kaldırılan İl Özel İdarelerine kanunlarla verilen bazı görevleri yapmak, hak ve yetkileri kullanmak; İllerde kamu kurum ve kuruluşlarının yatırım ve hizmetlerinin etkin olarak yapılması, izlenmesi ve koordinasyonunu sağlamak üzere kurulmuştur.

                    Ankara Valisi Alâaddin Yüksel “Ankara Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı; kurum ve kuruluşlar arasındaki işbirliğini geliştirmek, kaynakların yerinde ve etkin kullanımını sağlayarak yerel potansiyeli de harekete geçirmek, ulusal kalkınma planı ve programlarında öngörülen ilke ve politikalarla uyumlu olarak Başkent Ankara'nın gelişmesini ve kalkınmada sürdürülebilirliğini sağlayarak mülki alandaki gelişmişlik farklılıklarını da mutlaka azaltacaktır.” dedi.

                    Vali Yüksel “Ankara'da yaşayan insanlarımızın yaşam kalitesini arttırıcı, gelir düzeyini yükseltici, yenilikçi ve sürdürülebilir kalkınma çözümlerinin geliştirilmesi ile uygulanması da dahil olmak üzere il düzeyindeki yatırım ve hizmetlerin etkili ve verimli olarak yürütülmesine ilişkin olarak gerekli her türlü desteğin sağlanmasında Ankara Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığının görevlerini lâyıkıyla yerine getireceğine yürekten inanıyorum. Dünya şehri Ankara hepimizin hedefidir.” diyerek Ankara İli Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığının çalışmalarının başarılı olması temennisinde bulundu.

       Ankara Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığının, Yenimahalle İlçesi Varlık Mahallesi Kampüsü’nde hizmet vereceği açıklandı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: “İL, ÖZEL, İDARESİNİN, TÜZEL, KİŞİLİĞİ, SONA, ERDİ” ANKARA, VALİLİĞİ, YATIRIM,
Yorumlar
Haber Yazılımı